Gazi Üniversitesi Çok Sayıda Akademisyen Alımı Yapıyor

Son dönemlerde yeni eğitim sezonun başlaması ve ülke genelinde öğretim görevlisi ihtiyacı nedeniyle üniversiteler peş peşe öğretim elemanı alım ilanları yayımlamaktadır. Geçtiğimiz günlerde Ankara ve Orta Doğu Teknik Üniversitelerinin alım ilanlarından sonra şimdi de Ankara Üniversitesi öğretim elemanı alım ilanı yayımladı. Ankara Üniversitesi öğretim elemanı,akademisyen alım şartları nelerdir, kadro dağılımı nasıldır? İşte tüm detaylar.

Kamu Personeli Alımı 27.09.2019, 13:15 27.09.2019, 13:11
Gazi Üniversitesi Çok Sayıda Akademisyen Alımı Yapıyor

Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden biri olan ve birçok lise öğrencisinin lisansını okumak, lisans mezunu öğrencilerinin yüksek lisans ve doktora aynı zamanda akademisyen olmak istediği üniversiteler arasında olan Ankara Üniversitesi çok sayıda akademisyen alım ilanını kamuoyuyla paylaştı. 

Yayımlanan ilanda farklı kadrolarda toplam 77 akademisyen alınacağı duyuruldu. Alım şartlarına bakıldığında genel şartları sağlayan adaylar özel şartları yani fakülte bünyesinde çalıştırılma şartlarını sağlamaları isteniyor. Genel şartlara bakıldığında, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 5772 sayılı Kanunla değişik 23. , 24/e ve 26. maddelerinde belirtilen alım koşullarını sağlamış olmaları gerekiyor.

Kadro dağılımı ve kadro şartlarına bakıldığında ise şu şekilde bir dağılım söz konusudur.

77 öğretim görevlisi alım duyurusu yayımlandıktan sonra akademisyen olmak isteyen birçok insan başvuruların nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Gazi Üniversitesi akademisyen alım ilanına başvurmak için üniversitenin internet sitesinden edineceğiniz Başvuru dilekçesi (personel dairesi web sayfasındaki “Formlar” sekmesinde bulunan dilekçe) ile gerekli evrakları ilgili Dekanlık veya Müdürlüğüne şahsen teslim etmeniz gerekmektedir. 

Gazi Üniversitesi 77 öğretim görevlisi alım ilanı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)