ESTUR 19 Engelli İşçi Alımı Yapacak

İstanbul ESTUR yayınladığı ilan ile 19 engelli işçi alımı yapacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 14.03.2020, 18:44
ESTUR 19 Engelli İşçi Alımı Yapacak

İstanbul ESTUR tarafından yayınlanan ilana göre 19 engelli işçi alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları

Başvuracak personellerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve 50 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması şart koşulan adayların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekmektedir. Engellilik durumunun %40 oranında olması ve bunun hastane raporuyla kanıtlanması gereklidir. Eyüpsultan Belediyesi sınırları içerisinde ikamet eden personellere öncelik verileceği de ayrıca ifade edilmiştir. 

Başvuracak adayların kaynakçılık, elektrik, sıhhi tesisat, psikoloji, sosyal hizmetler, sosyoloji ve bilgisayar bilimlerinden birisinden mezun olmaları istenmektedir. 

Başvuru Tarihleri 

Başvurular 16 ile 19 Mart tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru adresi olarak Topçular mah. Eyüpsultan Bulvarı, No:3/1 adresi verilmiştir. Alınacak personeller belirsiz süreli olarak istihdam edilecektir. Adaylar vardiyalı çalışma sisteminde çalışacaklardır. Dolayısıyla bu tür bir çalışma sistemine uygun olmayan bir mazereti bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. 

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar ile bir görüşme gerçekleştirilecek ve görüşme neticesinde başarılı kabul edilen adaylar istihdam edilecektir. Başvuru esnasında vesikalık fotoğraf, engellilik belgesi ve kimlik istenecektir. Adayların bu belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim etmeleri gereklidir. Aksi takdirde başvurular kabul edilmeyecektir. bu nedenle doğacak hak kayıplarından ise başvurusunu eksik olarak yapan adaylar sorumlu tutulacağı için dikkatli olmak gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)