Engelli Öğretmen Alımında Kontenjanlar Belirlendi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ilan ile engelli öğretmen olarak atama yapılacak alanlar ve kontenjan listesi yayınlandı.

Kamu Personeli Alımı 23.01.2019, 09:12
Engelli Öğretmen Alımında Kontenjanlar Belirlendi

Engelli öğretmen adaylarının merakla beklediği branşlara göre engelli öğretmen alımı sayıları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı.

MEB tarafından yapılan engelli öğretmen kamu personeli alımı ilanında en çok alım 54 kontenjan ile tarih öğretmeni alımına olmuştur. Sonrasında en çok alımlar sıra ile Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni 50 kişi, Sosyal Bilgiler öğretmeni 41 kişi, Görsel Sanatlar Öğretmeni 32 kişi, Felsefe öğretmeni 30 kişi, Beden Eğitimi öğretmeni 30 kişi,  Matematik Öğretmeni 20 kişi, Türkçe Öğretmeni 19 kişi, Biyoloji Öğretmeni 15 kişi, Coğrafya Öğretmeni 15 kişi, Fen Bilimleri / Fen ve Teknoloji 11 kişi, Fizik öğretmeni 11 kişi olarak takip etti.

Milli eğitim bakanlığı tarafından yayınlanan 500 engelli öğretmen kamu personeli alımında branşlara alınacak öğretmen sayıları ve KPSS taban puanlarını ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Bulent aldogan 2 yıl önce
B sınıfı söförlük
İsmail akinci 2 yıl önce
Tesisat bölümü mezunuyum kaloriferci lkazan yakma belgem de mevcut tesisatı kalorifer doğal gaz işlerinizde yapmaktayım kendime uygun iş arıyorum 1992 İzmir doğumluyum tel 05050533542
Murat seyhan 2 yıl önce
Acil is ariyorum hazir beton teknisyeniyim