Engelli Öğretmen Alımı İçin Başvurular Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı için 500 engelli öğretmen alımı yapılacağını açıkladı ve başvuruların da 23 Ocak itibariyle başladığını duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 23.01.2019, 17:24
Engelli Öğretmen Alımı İçin Başvurular Başladı

Branşlara Göre Kadrolar
Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılında toplam 500 engelli öğretmen alımı yapacak. Toplamda 73 farklı branştan atamalar gerçekleştirilecek. En çok kadro verilen branşların başında ise 54 kişi ile tarih geliyor. Ardından Türk Dili ve Edebiyatı branşından 50, sosyal bilgiler alanından 41, görsel sanatlar bölümünden 32, felsefe ve beden eğitimi alanlarından da 30 öğretmen alımı gerçekleştirilecek. Başvurular 23 Ocak tarihi itibariyle başladı ve 29 Ocak tarihinde sona erecek. 

Başvurular Nasıl Yapılacak?
Başvuru yapmak isteyen engelli öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığı’nın başvurular sayfasından işlemleri yapabilecek. Başvuru esnasında doldurulan bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. EKPSS puanına sahip olması gereken öğretmenlerin ayrıca başvurdukları alandan da üniversite diplomasına sahip olmaları gereklidir. 

Engelli öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan daha fazla kadro açmalarını talep ediyordu. Ancak sadece 500 kadro açıldı. Daha önce Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile de görüşme gerçekleştiren engelli öğretmen adaylarının hayalleri suya düştü. Bu alım neticesinde amacına ulaşamayan öğretmen adayları ise bir sonraki alımları beklemek durumunda kalacak. Toplamda 3 bin civarında bulunan engelli öğretmen adaylarının tamamının istihdam edilmesine ilişkin var olan beklenti de böylelikle boşa çıktı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)