Engelli Memur Alımı İçin Tercih Kılavuzu Yayınlandı

ÖSYM, kamuya atanmak isteyen engelliler için EKPSS tercih kılavuzu yayınladı.

Kamu Personeli Alımı 30.11.2018, 23:40
Engelli Memur Alımı İçin Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Tercihler Nasıl Yapılacak?
Daha önceden ilan edilen engelli personel kadrolarına EKPSS puanlarına göre alım gerçekleştirilecek. Tercihler 29 Kasım ile 7 Aralık tarihleri arasında internet üzerinden alınacak. Başvurular 7 Aralık tarihi saat 23.59'da sona erecek.

Tercih yapacak adayların tercih kılavuzunda belirtilen hususlara dikkat etmeleri gereklidir. Aksi takdirde yanlış bir tercih yaparak atanma hakkını kaybetmeleri söz konusu olabilir. Tercih yaparken dikkat edilecek en önemli hususlardan birisi niteliklerdir. Başvurulan kadronun gerektirdiği niteliklertercih kılavuzunda ayrıntılı bir şekilde belirtilmiştir.

Adaylar 2016 ve 2018 EKPSS puanlarını kullanarak tercih yapabilirler veya 2016 ve 2018 E-kuralarına katılanlar da tercih yapabilirler. Toplamda 30 tercih yapılacaktır. Adaylar tercihlerini istek sıralarına göre yapmalıdır. EKPSS tercih sonuçları internet üzerinden duyurulacaktır. Adaylara özel olarak herhangi bir tebligat yapılmayacaktır. Sonuçlara göre ataması yapılan adaylar ilgili kuruma belgelerini teslim ederek atama işlemlerini başlatacaklardır.

Bazı kimselerin tercih yapması da ÖSYM tarafından engellenmiştir. Bu kişiler eğitim durumlarından daha düşük bir sınava giren adaylardır. Dolayısıyla herkesin kendi mezuniyetlerine göre sınava girmesi ve tercih yapmaları gereklidir. 

Tercih sonuçlarının en kısa sürede açıklanarak internet üzerinden duyurulması bekleniyor. Bu aşamadan sonra ise adayların atama işlemleri yapılmaya başlayacaktır. Bu işlemleri yaparken de sürelere dikkat etmek gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@