Enerji Bakanlığı Farklı Kadrolarda 25 Memur Alımı

Resmi Gazete ile duyurulan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere farklı kadro ve unvanlarda 25 memur alımı yapılacağı duyurulmuştur. İlgili ilan kılavuzuna ulaşmak için haberimizin devamı…

Kamu Personeli Alımı 20.11.2019, 08:38 20.11.2019, 08:38
Enerji Bakanlığı Farklı Kadrolarda 25 Memur Alımı

Yayımlanan ilan kapsamında Enerji Bakanlığına bağlı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünde istihdam edilecek memurların yüksek maaş ve özlük haklarının bir hayli güzel olduğu farlı unvanlardaki 25 memur alımı detayları için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

Bakanlık tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruya göre 7 jeoloji mühendisi, 7 maden mühendisi, 2 jeofizik mühendisi, 4 petrol ve doğal gaz mühendisi ile 5 inşaat, ekonomi, maliye, işletme alanlarında kamu personeli alınmak üzere toplam 25 vatandaş kamuda istihdam edilecek.

Başvuru Şekli ve Öğrenim Durumu:

Yayımlanan memur alımı duyurusunda başvurular 20 Kasım 2019'da başlayacak. Adaylar 6 Aralık 2019 tarihine kadar Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü internet sayfasından başvuru formunu indirecek. Başvuru formu son gün saat 17.00'da kapanacak.

Aday bu formla birlikte KPSS sonuç belgesini, mezuniyet belgesini, 2 vesikalık fotoğrafını, kendi el yazısı ile özgeçmişini ve erkekler için askerlik durum belgesini Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla göndererek başvuru işlemlerini gerçekleştirmiş olacak.

MAPEG tarafından alınacak 25 kamu personeli alımı için kadro dağılımda belirtilen kontenjanlarda yer alan kadrolara göre mezuniyet şartını sağlaması gerekmektedir. Jeoloji mühendisliği, maden mühendisliği, jeofizik mühendisliği, petrol ve doğal gaz mühendisliği ile inşaat, ekonomi, maliye, işletme alanlarından mezun olanlar başvuru yapacak.

KPSS ve yaş şartı neler:

Adayın başvuru şartını sağlaması için 2018 veya 2019 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı A grubundan mezun olduğu bölümle ilgili yukarıda belirlenen puan türünden en az 80 puan almış olması gerekmektedir. Puan türü mühendislikler için P1 iken diğer alanlar için P28 olarak belirlendi. Duyurusu yapılan ilanda başvuru sahiplerinin son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü 25 kamu personeli alımı kılavuzunu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)