Enaz Lise Mezunu KPSS'siz 8 Bin Bekçi Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Memur adaylarının merakla beklediği İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 'nca yapılacak olan 8 bin bekçi alımı için resmi başvuru kılavuzu yayımlandı. Adaylar 18 Mart 2019 tarihi itibariyle başvuru işlemini yapabilecek.

Kamu Personeli Alımı 16.03.2019, 18:10 16.03.2019, 18:35
Enaz Lise Mezunu KPSS'siz 8 Bin Bekçi Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Bekçi olmak isteyen milyonlarca adayın beklediği kılavuz yayımlandı. Yapılan resmi açıklamaya göre 8 bin mahalle bekçisi alımı yapılacak.

Adaylar başvuruları 18 Mart tarihinde başlayacak olup 1 Nisan 2019 tarihinde sona erecektir. Başvuru işlemleri internet ortamında yapılacaktır. Başvurular başladığı anda ayrıca sitemizden duyurulacaktır.

Adaylarda aranan şartlar: Lise, önlisans veya lisans düzeyinden eğitim görmüş olmak. Aranan boy şartı ise en az 167 cm olmak üzere beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

Başvuru için aranan bir diğer şart ise başvuracağı ilde en az 1 yıldır ikamet etmek. Askerlik ödevini bitirmiş olanlar başvurabilecek. Kurum tarafından askerlik konusunda başka bir açıklama yapılmadığına göre bedelli askerlik ücretini ödeyip 21 günlük eğitimini tamamlamayanların başvuramayacağı değerlendirilmektedir.

Adayların başvurabilmesi için 18 Mart 2001 tarihi ile 18 Mart 1989 tarihleri arasında doğmuş olmak şartı aranmaktadır.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 8 bin bekçi alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Erde y. 2 yıl önce
Yine 35 e çıkarmadılar bravo
Hikmet ayyıldız 2 yıl önce
Ben ortaokul mezunu yum da dengi neye yarıyor
TÜRKİYE CUMHURİYETİ 2 yıl önce
Bunca insanın talepleri görmezden gelindi