En Az Okuryazar 6 Bin TL Maaşla 2 Bin İşçi Alınacak

Karadeniz Bölgesinde işçi sıkıntısı TV kanallarında ve birçok platformda öne çıkmasıyla Devletin Zirvesi olan Cumhurbaşkanı Erdoğan 6 Bin TL maaşla 2 Bin işçi alımı için bir dizi açıklamalarda bulundu. İşte tüm detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 13.05.2020, 00:05 22.06.2020, 21:21
En Az Okuryazar 6 Bin TL Maaşla 2 Bin İşçi Alınacak

Doğu Karadeniz Bölgesi çay hasadının yaklaştığını ancak Koronavirüs tedbirleri kaynaklı olarak yurtdışından gelen işçiler ile ülke içerisindeki işçilerin yasaklar nedeniyle 2 bin işçinin bölgede istihdam edilemeyeceğini duyurmuştu.

Bu anlamda Rize, Trabzon, Giresin ve Artvin Valilik ve Kaymakamlıkları gelecek işçilerin izin belgelerinin düzenleneceğini aktarmışlardı. Olaya Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan katılarak biz hiçbir tarafın mağduriyet yaşamasını istemiyoruz. Gelmek isteyen işçiler için e-devlet üzerinden başvuru açılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kadar uzayan işçi sıkıntısını dile getiren Çaykur, Borsa ve Ziraat odaları ile Esnaf Örgütleri Temsilcileri Rize Valiliğinin Koordinasyonunda Belediyeler ve Kaymakamlıklarla birlikte çay hasadının normal seyri içerisinde yapılacağını ihtiyaç duyulan 2 bin işçinin izin belgelerinin düzenleneceğini aktardı.

Başvuruda bulunmak isteyenler bu hafta içerisinde e-devlet sistemini kontrol ederek başvurularını tamamlayabilirler. İşçilerin ortalama maaşları 6 Bin TL olarak öngürülmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Ömer 1 yıl önce
Allah razı olsun başkanım
Rıdvan BOZKIR 1 yıl önce
E-devlet sisteminden başvuru linkini çok aradım bulamadım.
Yardımcı olur musunuz?