En az lise mezunu itfaiyeci alınacak

İşkur üzerinden yayınlanan ilan ile KPSS şartı aranmadan itfaiye eri alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 11.01.2020, 15:25
En az lise mezunu itfaiyeci alınacak

Başvuru Usulü

İşkur üzerinden itfaiyeci alımı ilanı yayımlanmıştır. Bu kapsamda 1 itfaiye eri alınacaktır. Başvurular başlamış olup 20 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar İşkur üzerinden başvuru yapabilir. İstihdam adresi Çanakkale olacaktır. Kamuya değil, özel bir şirket bünyesine alım yapılmaktadır.

İşkur üzerinden yayınlanan 902864791111 ilan numarası ile ilanı görüntülemek mümkündür. Başvurular İşkur tarafından alındıktan sonra alım yapan şirkete gönderilecektir. Değerlendirmeler şirket tarafından yapılacaktır. Uygun görülen adaylar görüşmeye çağrılacaktır. Yapılan görüşme neticesinden personel alımı yapılacaktır. 

Başvuru şartları

En az lise mezunu olan, en az 2 yıl önce alınmış C sınıfı ehliyete sahip olan, ilk yardım sertifikasına sahip olan, psikoteknik belgesi bulunan, yangın eğitim sertifikası olan, SRC 4 belgesi bulunan adaylar başvuru yapabilir. Ayrıca adayların kapalı alan fobisi ya da yükseklik korkusu olmamalıdır. Görevini yapmaya engel bir sağlık durumu olmamalıdır.

İtfaiye eri alımı erkek adaylardan yapılacaktır. Bu nedenle adayın askerliğini yapmış olması ya da tecili olması gerekir. Askerlik ile ilişiği bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Adayların alım esnasında gerekli belgeleri sunmaları gereklidir. Eğer belgelerde atamayı etkileyecek bir yanlışlık tespit edilirse bu durumda atama iptal edilecektir. Dolayısıyla adayların dikkatli bir şekilde bilgi ve belgelerini vermeleri gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)