En Az İlkokul Mezunu 3 Bin 243 Kamu Personeli Alınıyor

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlık bağlısı il ve ilçe müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere en az ilkokul mezunu 3 bin 243 kamu personeli alınacağını söyledi.

En Az İlkokul Mezunu 3 Bin 243 Kamu Personeli Alınıyor

Açıklamaya göre Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 3 bin 243 kişi sürekli işçi alımı yapılacak.

Alımlar 11 Şubat Pazartesi günü Türkiye İş Kurumu üzerinden duyurulacak olup 278 engelli kamu personeli, 146 eski hükümlü kamu personeli olmak üzere toplam 3 bin 243 kişi alınacak.

Alınacak personellerin meslek kolları ise şöyledir. Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri, Muhasebeci meslek kollarında olacaktır.

Açıklamaya göre bakanlık tarafından alınacak engelli ve eski hükümlüler temizli görevlisi olarak işe alınacak olup başvuru yapacakların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekiyor.

Temizlik görevlisi olarak işe alınacak 278 engelli ve 146 eski hükümlü ise 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutularak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri ve Muhasebeci olarak işe alınacaklar ise sözlü sınava tabi tutularak alımları yapılacak. Bunların dışında kalan meslek kollarında başvuranlar ise 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutularak işe alınacaklar.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 15:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif özger
Elif özger - 7 ay Önce

Ben nasıl baş vurabilirm

Pelin yildirim
Pelin yildirim - 7 ay Önce

Nereden basvuru yapabiliriz

Elif demir
Elif demir - 7 ay Önce

Hangi illerde yardımcı olursanız sevinirim

Muhammed Sargın
Muhammed Sargın - 7 ay Önce

Her ilde alım olacak mı acaba

Nihat  akka
Nihat akka - 7 ay Önce

Neden olmasınki size işçi bana iş lazım...

Ali singil
Ali singil - 7 ay Önce

İş için

elif demir
elif demir - 7 ay Önce

Temizlik görevine sadece engelli ve eski hükümlülermi baş vurca acaba

Emin bey
Emin bey - 7 ay Önce

kadinlara is var bize yok bu nasil yasa

sultan basut
sultan basut @Emin bey - 7 ay Önce

hangi tarihte başvurular acaba