Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolu Aşçı Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü değişik illerde görevlendirmek üzere merkez ve taşra teşkilatına kadrolu statüde personel (Aşçı) alımı yapacaktır.

Kamu Personeli Alımı 29.12.2019, 16:06 29.12.2019, 23:50
Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolu Aşçı Alacak

            İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne kadrolu aşçı alınacaktır. Alımlar Komisyon tarafından sözlü ve/veya uygulamalı sınav şeklinde yapılacaktır. Adaylar başvurularını 20/01/2020 – 24/01/2020 tarihleri arasında yapmalıdır. Başvuru şartlarına uygun olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

            Adaylar başvurularını bulundukları ilin Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne yapmalıdırlar. Başvuruda yanlarında KPSS Sonuç belgesi de bulundurmaları gerekiyor. Adayların tüm duyuruları Emniyet Genel Müdürlüğünün www.egm.gov.tr internet sitesinden takip etmeleri gerekiyor. Adaylara ayrıca yazılı bir tebligat yapılmayacaktır.

            Yapılan başvurularda İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğü tarafından bir nüshası adaya verilecek olan başvuru formunu sınava hak kazanan adaylar sözlü ve uygulama sınavda yanlarında bulundurmak zorundalar.

BAŞVURU ŞARTLARI

Emniyet Genel Müdürlüğünün kadrolu aşçı ilanına başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşıması, ortaöğretim kurumlarının yiyecek içecek hizmetleri alanı ve dallarının, aile ve tüketici hizmetleri alanı beslenme ve ev yönetimi dalının, aile ve tüketici hizmetleri alanı-ev ekonomisi dalının veya konaklama ve seyahat hizmetleri alanı turizm/otelcilik ve turizm dalının birinden mezun olmaları gerekmektedir.

Adayların KPSS-2018 P94 puan türünden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

Adaylara sözlü ve/veya uygulamalı sınavda mesleki bilgi ve mesleki yetenekleri, kişilerin kendilerini   ifade edebilme yetenekleri, kendilerine olan özgüvenleri, kişilerin genel kültür- genel yetenek bilgileri, alanlarıyla ilgili teknolojik gelişmeleri takip edebilmeleri, kişisel gelişimlerinin yeterliliği göz önünde bulundurulacaktır.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne kadrolu aşçı ilan metnine ulaşmak için tıklayınız. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@