Emniyet Genel Müdürlüğü 10 Bin Bekçi Kadroya Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü 10 bin bekçi alımını Resmi Gazetede yayımladı. 13 Kasım 218 tarihli Resmi Gazetede alım olacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 15.11.2018, 15:19
Emniyet Genel Müdürlüğü 10 Bin Bekçi Kadroya Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü 10 bin bekçi alımı resmi açıklamadı yapıldı.

Bekçi Alımları Resmi Gazetede Yayımlandı
Resmi Gazete üzerinden alım yapılacak olduğu açıklandı. Emniyet Genel Müdürlüğü 10 bin bekçi alımı yapıyor. Başvuru için belirlenen olan genel – muhtemel koşullar var. Çarşı ve Mahalle bekçisi kadrosu için belirlenmiş olan adette alım olacaktır.

10 bin kadro;
İhdası yapılan alım için 10 bin kadro olacağı söylendi. Peki, alım koşulları neler olacak? AHngi şehirlerde alım olacak?
73 il belirlenmiş olduğu biliniyor. Farklı pek çok ilde bekçi alımı olacak. Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alımı hakkında başvuru şartlarının resmi internet sitesi üzerinden duyurulması bekleniyor. Takip ederek, başvuru tarihleri kapsamında başvurunuzu yapabilirsiniz.

Süleyman Soylu’nun Açıklaması
Bekçi başvurularının yapılması için istenen şartlar olacak. Bekçiliğin alımları için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından başvuruları devam eden 10 bin çarşı bekçisi alımları olacağı duyurulmuştu. 2018 yılı sona ermeden yayımlanan ilanın yine çok sayıda şehirde gerçekleşmesi bekleniyor. Belirlenmiş olan şehirlerde yüksek miktarda alım olması bekleniyor. Şartlar ise alım tarihlerinin belirlenmesinin ardından netleşecek. Emniyet Genel müdürlüğü personel alımları üzerinden şartların belirlenmesi sağlanacak. Bilgi alarak, başvurularınızın yapılmasını sağlamanız mümkün.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (17)
Taner Irmak 2 yıl önce
Bir kere de ortaokul ilkokul mezunu olanlara şans verilsin artik arkadaş. Herkes agzinda altin kasikla dogmuyor ki kendimiz mi istedik okuyamamayi. Lise mezunu univ mezunu. Baska vatandas yok sanki. Biz ne yapalim ? Fabrikalara bile lise mezunundan asagi almiyorlar. Bari devlet olarak siz birseyler yapin. Muhim olan hizmet degil mi univ mezunu girip yatmasi mi iyi lise mezunu girip faydali olabilmek mi. Uzman cavusluga bile lise diplomasi diyor. Sehadeti de diplomayla dagitiyorlar. Neyse Allah kimseyi kimseye muhtac etmesin.
Devlete bile...
Metehan Yaşar 2 yıl önce
Açıktan okusaydın kardeşim bizde açıktan bitirdik liseyi şimdi de üniversite okuyorum.
Yıldız küçük 2 yıl önce
4 senedir guvenlik görevlisiyim acaba bekçi olma şansımız varmı bayan alımı olacakmı
Halil Kuzey 2 yıl önce
Başvurular devam ediyor mu ne zaman yapılacak bilgi verin lütfen
Cahit çakmak 2 yıl önce
Kamu personeli olmayı çok istiyorum inşAllah olur
ilknur sandıkcı 2 yıl önce
bayanlarıda kapsiyomu bu direk memurmu olunuyo
recep sahin 2 yıl önce
Yas şartı en az 40 olmalı üst sınır
eren koca 2 yıl önce
uzman çavuş olarak görev yapmaktayım fakat sözleşmem bitiyor mahalle bekçiliğine başvuru yapabilirmiyim ?
Faruk 2 yıl önce
Kardeşim Allah yardımcınız olsun öncelikle. Ama şunu söylemek isterim ki; zaten memursunuz, bırakında memur olma cabasında olan insanların önüne gecmeyin.
Cihad 2 yıl önce
Ben bedelli yapacam da daha ne zaman gideceğim belli değil başvuru yapabilir miyim bekçilik için ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın