Ekim 2018 25 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Ekim ayı içerisinde başvuruları devam edecek ve bitecek 25 bin memur, asker, polis, işçi ve kamu personeli alımı ilanlarını takipçilerinize sunuyoruz.

Kamu Personeli Alımı 02.10.2018, 21:48
Ekim 2018 25 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Ekim 2018 içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarına 25 bin memur, asker, işçi, polis ve kamu personeli alımı ilanları mevcuttur. Bu alımlar gerçekleştirilirken kpss şartı aranmayan ve KPSS çeşitli puanlarla alımlar gerçekleştirilecektir. Adaylar ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabiliyor.

İstanbul Ümraniye Belediye Başkanlığına alınacak 110 zabıta memuru alımı yapacaktır. Herhangi lise, ön lisans veya lisans mezun olmak. 8 Ekim 2018 ile 12 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine yerleştirilmek üzere en az ilköğretim mezunu sözleşmeli er alacağını ilan etti. Başvuracak adaylar en az ilkokul mezun olması gerekmektedir. Alımı yapılacak sözleşmeli er Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından istihdam edilecektir. ilköğretim mezunu adaylar başvuru yapabiliyor. Milli Savunma Bakanlığı Komutanlıklara sözleşmeli er alım ilan kılavuzu için tıklayın.

Manisa ve en az ortaokul mezunları en çok lisans mezunları arasından KPSS’siz 10 güvenlik görevlisi alımı gerçekleştiriyor. Başvurular 10 Ekim 2018 tarihinde sona erecektir.  En az Orta okul mezunu olması gerekmektedir. Özel Güvenlik sertifikası olan adayların başvurusu alınacaktır. Şehzadeler belediyesi 10 güvenlik görevlisi alım ilan kılavuzu için tıklayın.

Polis Akademisi Başkanlığı KPSS 60 puan ile lisans mezunu (7.200) erkek, (800) kadın, KPSS 70 puan ile önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın olmak üzere toplam (10.000) polis adayı öğrenci alımı yapılacaktır. Başvurular 14 Ekim 2018 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını internet ortamında yapacaktır. POMEM 10 Bin polis alım ilan kılavuzu için tıklayınız.

Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS 60 puanla 55 memur alımı yapacağını duyurdu. Başvuruları başlayan ilana 16 Ekim 2018 tarihinde sona erecektir. Diyanet ilk kılavuz için tıklayın. İkinci ilan için tıklayın.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğü 6 kişi büro personeli memuru ve teknisyen olarak alım yapılacaktır. Başvuru 10 Ekim 2018 tarihi bitimine kadar yapılması gerekmektedir.

Büro personeli Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu olmak. Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı mezunu olmak. Halkla ilişkiler, Halkla İlişkiler ve tanıtım veya Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Lisans programlarının birinden mezun olmak. KPSS den 70 puanı bulunuyor alması gerekmektedir. Başvuru için tıklayın.

Kamu Denetçiliği Kurumu Ankara 15 kamu personeli alımı ihtiyacını gidermek üzere ilana çıktı. Alımlar uzman yardımcısı unvanı ile yapılacaktır. Toplam 15 uzman yardımcısı alımının 7’si hukuk mezunları arasından 8’i ise İİBF bölümlerinden gerçekleştirilecektir. Alıma başvuru 22 Ekim 2018 ile 5 Kasım 2018 tarihi arasında yapılacaktır. Kamu Denetçiliği Kurumu 15 kamu personeli alım kılavuzu için tıklayınız.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından 20 kişi Asistan Hava Trafik Kontrolörü ve 100 kişi Stajyer Hava Trafik Kontrolörü kamu personeli alımı olarak yapılacak. Adaylar 22 Temmuz 2018 tarihli KPSS P3 puan türünden en az 70 puana sahip olmalıdır. Başvuru 19 Ekim 2018 de sona erecektir. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü 120 kamu personeli alımına hemen başvuru yapmak için tıklayınız.

İçişleri bakanlığı 15 kişi ve nüfus ve vatandaşlık genel müdürlüğü 57 kamu personeli alımı gerçekleştiriyor.  Başvuru 2018 yılı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavı Başvuru Formu’na, (01 - 09 Ekim 2018 nüfus ve vatandaşlık 57 kişi) (16 ile 24 ekim 2018 içişleri bakanlığı 15 kişi) tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir. İçişleri bakanlığı 15 kişi için tıklayınız. Nüfus ve vatandaşlık 57 kişi için tıklayınız.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine istihdam edilmek üzere Sözleşmeli uzman erbaş statüsünde yapılacaktır. Başvurular başlamış olup 26 Ekim 2018 tarihinde son bulacaktır. Askeri Personel alımında öğrenim (lise, önlisans veya lisans mezunu) durumları çeşitlilik arz ettiği üzere ilan kılavuzunda bulabilirsiniz. MSB uzman erbaş kılavuzu için tıklayın. Başvuru yapmak için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Hüseyin doğan 1 yıl önce
İşsizim iş arıyorum yardımcı olabilirmisiniz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@