EGM Polis Akademisi Başkanlığı 8 Bin Bekçi Alımı! Sınav Duyurusu

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2019-1 Dönem 8 Bin Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımı duyurusunda yayımlanan ilan ile Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatı ve Parkur Duyurusu…

Kamu Personeli Alımı 16.08.2019, 01:08 16.08.2019, 11:26
EGM Polis Akademisi Başkanlığı 8 Bin Bekçi Alımı! Sınav Duyurusu

Emniyet Genel Müdürlüğü uhdesinde bulunan Polis Akademisi Başkanlığınca yayımlanan ilana göre 2019/1 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım duyurusunda bekçi adaylarının süre takibi ile fiziki yeterlilik sınavında dijital fotoselli süreölçer kullanılacağı yayımlanmıştır.

Yayımlanan duyuruya göre parkur başlangıç çizgisi ile ağırlık taşıma 29 metre uzunluğundaki parkuru tuba ile takla atarak minder başındaki dubanın arasındaki 14 metre eninde olup 7 istasyonda ve 72 metrede uzunlukta parkurdan oluşmaktadır.

Sınav talimatı ve fiziki yeterlilik kapsamında 8 Bin Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımında adayların şeffaf şekilde dijital fotoselli ve süreölçer kullanılarak yapılacağından adayların torpilden dolayı içi rahatlamıştır.

Başarılı sayılan adaylar nasıl belirlenecek; 40 saniyede fiziki yeterlilik parkuru aşması durumunda tam puan olan 100 almış sayılacak. Ancak sınır 48 saniye olarak belirlenmiştir. Fiziki yeterlilik parkurunda 60 puan altında alan aday başarısız sayılacaktır.

Başarılı olan adaylar sözlü mülakat sınavına çağrılacağından dolayı Çarşı ve Mahalle Bekçiliği fiziki yeterlilik ve süre takibi sınavlarından yukarıda esas alınan puanları alması durumunda sözlü sınava çağrılacaktır.

EGM Polis Akademisi Başkanlığı Bekçi Alımı Duyurusu Tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (6)
Mustafa 13 ay önce
Hangi tarihte olocak
Enes 13 ay önce
Kayıtları nereden yapılıyor
Mustafa22 13 ay önce
Mustafa Kemal Atatürk'ün dövmesi var kolumda engel olur mu ?
Musa 13 ay önce
Ben sınavdan kaldım :(
Yusuf 13 ay önce
Tikliyorum neden acilmiyo, başvuru sartlari neler
Şule erk 13 ay önce
Bayanlarda nasıl oluyor