EGM, JÖH, JÖAK, JÖPER, PÖH Jandarma 2019 Yılı 35 Bin Alım Şartları Talepleri

EGM, JÖH, JÖAK, JÖPER, PÖH Jandarma Komando alımlarında yaş şartının esnetilmesi ve birçok konuda talepler sıralandı. Talep edilen konular neler…

Kamu Personeli Alımı 13.04.2019, 22:05 14.04.2019, 15:03
EGM, JÖH, JÖAK, JÖPER, PÖH Jandarma 2019 Yılı 35 Bin Alım Şartları Talepleri

Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Komando ve Emniyet Genel Müdürlüğü askeri alanlarda yoğun olarak ilkokul mezunu adayların başvurmaları sebebiyle yaş şartının esnetilmesi talep etmektedirler.

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis özel harekât PÖH alımlarında kurs açmıştır. Polis Özel Harekatı alımlarının gönüllülük esasları içerisinde alınması ile birlikte başvurmak isteyen adaylar alımların esnetilmesi yönünde taleplerini dile getirmektedir.

JÖH Jandarma Genel Komutanlığı tarafından subay astsubay ve uzman çavuş personeli ağır eğitimlerinin Foça Jandarma Komando Okulu'nda aldıkları ve 16 hafta sürdüğünü ancak komando olmak isteyenlerin sayılarının bir hayli fazla olduğunu komando olmak isteyenler birçok eğitimlerden geçtiğini söyleyebiliriz bu elemeler spor atış ve mülakat testlerinden başarılı olanlar intibak eğitimlerine alınmaktalar.

Testlerden başarılı olanlar Jandarma Komando taburunda 16 haftalık yeterlilik eğitimi verilmektedir. Eğitimlerin içeriği olarak kurtarma operasyonları yapılmakta olup bu operasyonları sayarsak uçak, tren, hava, kara, binalar, meskun meskenlerden rehine kurtarma operasyonlarına kadar eğitimler verilmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (10)
Ayse 2 yıl önce
Yaş şartı esnetilsin
Recep 2 yıl önce
Yaş sınırını 32 ye çıkarsalar keşke
Sinem 2 yıl önce
Bayan alımı olsun yaş sınırı çıksın
Ahmet 2 yıl önce
Ortaokul mezunu neden yapmıyorsunuz bir yıldır bekçilik ve jandarmayı bekledim lise yaptınız kaldık şimdi de jöh joper jöak bekliyoruz yine lise yaparsınız biz ne olacağız yaş 27 ya artık ortaokulları da görün yani tek erliğe alıyorsunuz bizi neden sebebi ne bunun okuyamamak mı şimdi dışardan okuyoruz ama yaş gidiyor bu seferde başvuru yaşı Zana’nı da okumadık aileme bakmak zorundaydım ben istemezmiydim okuyup biryerlere gelmeyi ya yazsak buraya boş cimere de yazdım yok cevap kendin söyle kendin duy bizimkisi.
Eda 2 yıl önce
Neden bayan alımı olmuyor bizlerde bu ülkenin evlatlarıyız bizimde hakkımız var
Fatih ay 2 yıl önce
28 olurmu yaş
Kemalarar 2 yıl önce
E ehliyetim src pisko dijital ehliyet ŞOFÖRLÜK ISI arym
Turgay Dönmez 2 yıl önce
Yaşa bakmasınlar. Mulakata çağırsın lar teste soksunlar ona göre alsınlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın