EGM Bekçi Alımı Yapılacak! 2020 Bekçi Alımı Ne Zaman

Emniyet Genel Müdürlüğü uhdesinde çarşı ve mahalle bekçi alımı için İl Ankara Emniyet Müdürünün açıklamalarında 2020 EGM bekçi alımlarına ilişkin olarak açıklamaları ve detayları haberimiz içeriğinde…

Kamu Personeli Alımı 11.01.2020, 00:01 11.01.2020, 00:00
EGM Bekçi Alımı Yapılacak! 2020 Bekçi Alımı Ne Zaman

Ankara İl Emniyet Müdürü Yılmaz tarafından 2020 yılı içerisinde çarşı ve mahalle bekçi alımı yapılacağını başvuru şartlarını, bekçi alımlarının tarihi, bekçi alımlarına ilişkin tüm soruları yanıtladı.

2020 bekçi alımına ilişkin detaylar veren Ankara İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz daha önceleri bekçilik yapanların emekliliklerinin geldiğini ve bekçiliğin bir dönem kaldırıldığını ancak huzurun yeniden çarşı ve mahallelerde yeni bekçilerle sağlandığını birçok olaya yerinde müdahale edilerek suçu ve suçluları önlendiği açıklamalarında bulundu.

Emniyet Müdürü Yılmaz 2020 yılında yapılacak olan çarşı ve mahalle bekçisi alınacağını şu anki personel sayısının bilinmediğini ancak tahmini olarak söylemek gerekirse yaklaşık 700 civarlarında çarşı ve mahalle bekçisi ile kır bekçisi alımı yapılacağını açıkladı. Alımların tarihlerinin netlik kazanmadığını ancak bekçi alımları kılavuzu yayınlanır yayınlanmaz sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)