EGM Bekçi Alımı Açıklaması! 11 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

Türkiye genelinde 81 şehirde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 11.000 bekçi alımı gerçekleştirileceği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından bildirilmişti. Türkiye genelinde 81 şehirde EGM Bekçi alımı yapılması bekleniyor.

Kamu Personeli Alımı 17.12.2020, 16:28 21.12.2020, 00:03
EGM Bekçi Alımı Açıklaması! 11 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

EGM Bekçi Alımı Açıklaması! 11 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

Türkiye genelinde 81 şehirde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 11.000 bekçi alımı gerçekleştirileceği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından bildirilmişti. Türkiye genelinde 81 şehirde EGM Bekçi alımı yapılması bekleniyor.

11 BİN BEKÇİ ALIMI BEKLENİYOR

Bekçi alımı ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu açıklamada 11 bin bekçi alımı yapılmasının planlandığını söylemiş, "Toplam şu andaki kadro sayılarımız 30 bin civarında.

Biz şuan bu sayının 28.500 'ünü doldurmuş bulunuyoruz. 1000 -1500 civarında bir kadromuz daha var elimizde. Fakat sayın Cumhurbaşkanımız, böyle bir kadro açarlarsa belki 5-10 bin daha, yani 40 bin rakamını tamamlamış oluruz." şeklinde açıklama yapmıştı.

BEKÇİ ALIMI 2021YILININ OCAK AYINDA OLACAK

2020 EGM Bekçi alımı ilanları sadece İstanbul şehrine 400 bekçi alımı ile sınırlı kalsa da bekçi alım işlemlerinin 2021yılı Ocak ayı içerisinde yapılması beklenmekte.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1) Bekçi alımı için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2) Bekçi alımı için En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

3) Bekçi alımı için En az 167 cm boyunda olmak,

4) Bekçi alımı için Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

5) Bekçi alımı için Başvuru yaptığı İLÇE sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak,

6) Bekçi alımı için Askerlik ödevini bitirmiş olmak,

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Bekçi alımı için başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Bekçi alımı için başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Bekçi alımı için başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Bekçi alımı için başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Bekçi alımı için başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Bekçi alımı için başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. Bekçi alımı için başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Bekçi alımı için başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Bekçi alımı için başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Bekçi alımı için başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
Adem kadirhan 4 ay önce
Yaş sınırı kaç?
Süleyman Caliska. 4 ay önce
Nereye baswuracaqiz
Salih Arsal 4 ay önce
Ne zaman alinacak