E-devletten Aile Bakanlığı 1561 memur alımı kadro dağılımı

Aile Bakanlığı 1561 memur alımı için kadro dağılımı belli oldu. Başvuruların 16 Aralık'ta başlayacağı alım duyurusu neticesinde ilgili kanun kapsamında devlet memuru ataması gerçekleştirilmek üzere başvuru kılavuzu yayımlandı. Aile Bakanlığı atama ekranının açılmasına günler kaldı.

Kamu Personeli Alımı 13.12.2019, 20:18 16.12.2019, 10:15
E-devletten Aile Bakanlığı 1561 memur alımı kadro dağılımı

Kamuya e-devlet üzerinden memur ataması yapılacak. Aralık ayının sonuna kadar başvurular sürecek. Başvurular neticesinde Aile Bakanlığı 1561 memur alımı yapacak. Başvuru şartları ve kadro dağılımıyla ilgili kılavuz ise kamuyouna duyuruldu.

Başvuruda bulunacak adaylar e-devlet sayfasının Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na ait bölümünden atama işlemlerinde tercih yapacak. Tercihte bulunacak kamu personeli adayları sisteme girş yaptıktan sonra haberimizde yer alan başvuru şartlarını taşıyorsa kolay bir şekilde alım duyurusuna başvuru yapabilecek.

Son gün 23 Aralık; Aile Bakanlığı 1561 memur alımında başvuru ekranı 16 Aralık günü açılacak. Bir hafta başvurular sürecek olup 23 Aralık günü başvurular alınmayacak. Adayların ilana başvurmaları için özel şartları taşıması gerekmektedir.

Önce tercih sonra kura; Bakanlık atama başvurularını önce alacak. Daha sonra ilerleyen tarihte duyurulacak sonuçlarla birlikte kura çekilecek. Devlet memuru ataması bu şekilde gerçekleştirilecek. Kamu personeli alımında mezuniyet kademesine göre kadro dağılımı da belli oldu. 1561 atamadan 543 kişi ilokul mezunu, 832 kişi lise mezunu, 91 kişi ön lisans mezunu ve 95 kişi lisans mezunu olacak.

Başvuru şartları yayımlanan kılavuzda belli oldu. Alıma sadece devlet korumasında olan çocuklar başvurubilecek. Bu şartı sağlayamayan kişilerin atamaları yapılmayacaktır. Memur alımına 2828 sayılı kanun dayanak gösterilmektedir.

Aile Bakanlığı 1561 memur alımı kılavuzuna ulaşmak için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Ahmet 1 yıl önce
Cok guzel herkese atama var bir ibf yik
Yadigar 1 yıl önce
Yurtta buyuyunler mi yapabiliyor.???