Dünyayı Korkutan Nebo-M iddiası

Dünyayı Korkutan Nebo-M iddiası bütün ülkeleri büyük bir endişeye itti. Rus ordusunun yaklaşık olarak 20.000 kilometre sınırı bulunduğu Arktik Okyanusu bölgesini kapsayacak şekilde uzun menzilli radarlardan olan Nebo-M sistemini yerleştireceği iddia edildi.

Kamu Personeli Alımı 26.11.2020, 09:22 26.11.2020, 11:57
Dünyayı Korkutan Nebo-M iddiası

Dünyayı Korkutan Nebo-M iddiası

Dünyayı Korkutan Nebo-M iddiası bütün ülkeleri büyük bir endişeye itti. Rus ordusunun yaklaşık olarak 20.000 kilometre sınırı bulunduğu Arktik Okyanusu bölgesini kapsayacak şekilde uzun menzilli radarlardan olan Nebo-M sistemini yerleşetireceği iddia edildi.

Rusya devletinin önde gelen medya kuruluşlarından İzvestiya, Savunma Bakanlığı kaynaklarına dayanarak, Rusya ordusunun Naryan-Mar bölgesinde Kuzey ve Arktik bölgelerini örtecek uzun menzilli radarlardan olan Nebo-M sisteminin yerleştirmeyi planladığını yazdı.

ETKİ ALANI 1800 KİLOMETRE

Yapılan habere göre, söz konusu olan radarlar sürekli bir şekilde alan oluşturarak 600 kilometreye kadar olan mesafeden uçan bütün uçakların ve 1800 kilometreden fazla mesafede bulunan balistik füzelerin tespit edilmesine imkan sağlayacak.

Yapılan haberlere göre; 2021 yılına kadar Rusya Savunma Bakanlığı'nın, bu Nebo-M radarlarından en az 20 tanesini Radyoteknik Birliklerine teslim etmeyi planladığı açıkladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)