DSİ Önlisans Mezunu Devlet Memuru Alımı

DSİ 30 Ekim 2018 Tarihinde yayınlamış olduğu ilanla Puantör olarak Kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapmak isteyenler için son başvuru tarihi 8 Kasım 2018 olarak duyuruldu.

DSİ Önlisans Mezunu Devlet Memuru Alımı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü önlisans mezunu 1 kişi alımına kişsel durumu sadece engelli olanlar başvuru yapabilecektir. Talebe başvuracak adaylar Puantör olarak göre yapacak olup çalışma ve mülakat adresi DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Kastamonu ilidir.
Yayınlanan ilana göre Kamu Personeli talebine başvuracak adayların 2016 veya 2018 engelli kamu personeli seçme sınavı ( EKPSS) puanı olan adayların müracaatları değerlendirilecek olup belirtilen yıllarından birine göre başvuru yapmak zorunludur.

DSİ Genel Müdürlüğü Kamu Memur alımı başvuru yapacak adaylar İŞKUR resmi sayfası üzerinden (00004707081) iş ilan numarası ile son başvuru tarihi olan 8 Kasım 2018  Perşembe gününe kadar başvuru yapacaktır. Puantör nedir ? ne iş yapar? gibi merak edenler için aşağıda açıklama yapılmıştır.

Puantör Mesleği nedir ? Puantör Haftalık çalışma plan bilgilerini puantaj defterine isim bilgileri, ünvan ve çalıştığı departman bilgilerini kayıt eder. Çalışma vakitleri içinde görevini tam yapmayan, terk edip giden ya da işe geç kalan, fazla mesailere kalma ya da kimseden izin almadan gidenler hakkında rapor tutar ve kontrol ederek kayıt eder. Bu belgeleri de çalışanların departmanlarına bildirir. Mazeret olmadan ya da izni olmadan işe gelmeyen personeller hakkında tutanak tutar ve puantaj defterine not eder. Çalışanları ziyaret eden kişileri kontrol edip kayıt eder ve bu ziyaretçilere ise ziyaretçi kartı verir. Aksi halde ziyaretçiler çalışanlar ile görüşemez, görüşse de çalışan için sıkıntı olur. Çalışanların bütün iletişim bilgilerinden kan gruplarına kadar gerekli olan bütün bilgileri kayıt eder, not eder ve değişiklik olursa takip ederek görevini eksiksiz yerine getirir.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 08:51
YORUM EKLE