DSİ 8 Şehirde Personel Alımı Yapacak

Devlet kurumuna personel alımı yapılması için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Devlet Su işleri Genel müdürlüğü 8 şehirde sözleşmeli avukat alımı yapacak.

Kamu Personeli Alımı 09.02.2021, 00:00 10.02.2021, 12:12
DSİ 8 Şehirde Personel Alımı Yapacak

DSİ 8 Şehirde Personel Alımı Yapacak

Devlet kurumuna personel alımı yapılması için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Devlet Su işleri Genel müdürlüğü 8 şehirde sözleşmeli avukat alımı yapacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Devlet Su işleri avukat alımı ilanı 15.02.2021 tarihinde başlayacak 24.02.2021 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin aşağıda bulunan link üzerinden başvuru işlemlerini yapması gerekiyor.

https://personelalimi.dsi.gov.tr/BasvuruGiris.aspx

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 -DSİ Avukat ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 - DSİ Avukat ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - DSİ Avukat ilanına başvuracak tüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - DSİ Avukat ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - DSİ Avukat ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - DSİ Avukat ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - DSİ Avukat ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - DSİ Avukat ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - DSİ Avukat ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - DSİ Avukat ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. DSİ Avukat ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. DSİ Avukat ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. DSİ Avukat ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. DSİ Avukat ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. DSİ Avukat ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. DSİ Avukat ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. DSİ Avukat ilanına başvuracak tüm vatandaşların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. DSİ Avukat ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. DSİ Avukat ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. DSİ Avukat ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. DSİ Avukat ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)