DPB İlanıyla En Az Lise Mezunu 110 Zabıta Memuru Alımı Yapılıyor

DPB yayınlanan ilan ile en az lise mezunu bay bayan adaylar arasından 110 zabıta memuru alımı duyuruldu. Alınacaklar kadrolu zabıta olarak istihdamı sağlanacaktır.

Kamu Personeli Alımı 27.09.2018, 08:40
DPB İlanıyla En Az Lise Mezunu 110 Zabıta Memuru Alımı Yapılıyor

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden 27 Eylül 2018 tarihinde 110 Kamu Personeli alımı (zabıta memuru) bulunmaktadır. Alım yapılırken KPSS 70 puanı bulunan adayların başvurusu kabul edilecektir. Alımlara ayrıca en az lise mezunu bay ve bayan adaylar başvuru sağlayabilecektir.

İstanbul Ümraniye Belediyesi Başkanlığına alınacak 110 zabıta memuru için genel şartlar şöyle; Alımlara göre öğrenim durumları değişiklik göstermektedir. Herhangi lise, ön lisans veya lisans mezun olmak.

40 zabıta lise mezunu ve 30 zabıta önlisans bölümlerinin hepsinden mezun olanlar başvuru yapabiliyor.

30 zabıta için Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

10 zabıta için İşletme, İktisat, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler lisans programlarının birinden mezun olmak.

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

Adaylar, Belediye internet sayfası (http://www.umraniye.bel.tr) üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ve yukarıda sayılan belgeler ile birlikte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Ümraniye Belediye Başkanlığı Atatürk Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi No: 63 Ümraniye İstanbul adresine 08 Ekim 2018 – 12 Ekim 2018 tarihleri arasında (sadece iş günlerinde ve 09.00 - 17.00 saatleri arasında) şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

110 Zabıta memuru alım ilan kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@