Dokuz Eylül, Karadeniz Teknik ve Koç Üniversiteleri Öğretim Görevlisi Alacak

Resmi Gazete'de 23 Eylül ekinde yayınlanan ilana göre üç büyük üniversite öğretim üyesi alımı yapacak. Yayımlanan duyuruda 1 tanesi Dokuz Eylül Üniversitesi'nde, 1 tanesi Koç Üniversitesi'nde ve 4 tanesi de Karadeniz Teknik Üniversitesinde görevlendirilmek üzere toplam 6 öğretim görevlisi alımı yapılacak. İşte alım duyurusuyla ilgili detaylar.

Kamu Personeli Alımı 23.09.2019, 01:30 23.09.2019, 01:33
Dokuz Eylül, Karadeniz Teknik ve Koç Üniversiteleri Öğretim Görevlisi Alacak

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğünün onayı ile İzmir Meslek Yükseokulu'nda Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Tarımsal İşletmecilik Programında görevlendirilmek üzere ders verecek öğretim görevlisi alımı yapılacak. Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak aday için en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranırken yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmayacaktır.

Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim görevlisi kadro ilanı:

23.09.2019 tarihinde alıma başvurulabilecekken sonuçlar 24.10.2019 Dokuz Eylül Üniversitesi web adresinden (www.deu.edu.tr) açıklanacaktır.

Duyuru için tıklayınız.

Koç Üniversitesi de Rektörlüğünün onayı ile 1 tane profesör alımı yapacak. Alınacak profesörün cebirsel geometri ve aritmetik cebirsel geometri alanlarında uzmanlığı olma şartı ile bilime katkı sağlamış dolu bir özgeçmişe sahip olma şartı yer almaktadır. Aranan kadrolar arasında en çok kriter isteyen üniversite, aday profesörün seçkin uluslararası hakemli dergilerde bilimsel yayınlar yapmış olma şartını da eklemiştir. Alanında İngilizce ders verme deneyime sahip olunması gereken adaylar 8 Ekim 2019 tarihine kadar akademikkadro@ku.edu.tr e-posta adresine başvuru yapabilecekler.

Koç Üniversitesi öğretim görevlisi kadro ilanı:

Koç Üniversitesi profesör alımı için tıklayınız.

Öğretim görevlisi alımı yapacak bir diğer üniversite ise Karadeniz Teknik Üniversitesi'dir. Üniversite rektörlüğünün yayımladığı duyuruya göre ALES'ten en az 70 puan alan adayların başvuracağı alımı olacaktır. İşte Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin yapacağı alım duyurusundaki kadro dağılımı:

İlana başvurmak isteyen adaylar pdb.ktu.edu.tr adresinde formlar kısmında yer alan “İlan Başvuru Dilekçesi doldurulmuş ve imzalanmış olarak şahsen ya da posta ile "Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlük Ana Bina Yazı İşleri Bürosu Ortahisar/TRABZON" açık adresine teslim edecektir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi ilan duyurusu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)