Diyarbakır Belediyesi 24 Daimi İşçi Alımı Duyurusu

Ülke genelinde işçi ve memur alımları devam ederken bir duyuru da Diyarbakır'dan geldi. Diyarbakır il sınırlarında bulunan Yenişehir Belediyesi 24 daimi işçi alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan duyuruda 21 tanesi güvenlik personeli ve 3 tanesi sürekli işçi olmak üzere toplam 24 daimi personel Diyarbakır Yenişehir Belediyesi'nde istihdam edilecek. İşte ilanın detayları.

Kamu Personeli Alımı 26.09.2019, 20:25 27.09.2019, 10:19
Diyarbakır Belediyesi 24 Daimi İşçi Alımı Duyurusu

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi'nin kamuoyuyla paylaştığı alım duyurusunda güvenlik personeli ve beden işçisi alacağını açıkladı. Duyurunun açıklanmasının ardından şartların neler olduğu merak edilmeye başladı. 

Yayımlanan duyuruda işçi olarak alınacak daimi personellerde bulunması gereken şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, 18 yaşını doldurmuş olma, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olma ve askerlikle ilişiği bulunmamasıdır. Alım ilanında bu şartlar dışında herhangi bir şart bulunmuyor. En çok merak edilen konulardan birisi olan öğrenim düzeyi ilan şartlarında yazmazken adayların başvuruda bulunduklarında güvenlik soruşturmasına tabi tutulacağı ifade edilmektedir.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesinin yayımladığı lan kadrolarından bir diğeri ise güvenlik personeli alım ilanıdır. Alım için başvuran adaylara duyurulan şartlar 18 yaşını doldurmuş olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, güvenlik görelisi sertifikasına sahip olmak ve askerlikle ilişiği bulunmamaktır.  Yayımlanan ilanda güvenlik personeli alımı için öğrenim düzeyiyle ilgili şart da sunulmamıştır.

İlana başvuruların şahsen yapılması istenilirken posta ya da mail yoluyla yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği de özellikle ifade edilmiştir. Mülakatın 27 Eylül 2019'da yapılacağı ilanda mülakat adresi de belli olmuştur. Mülakatlar Fabrika Mahallesi, 763.Sokak, No: Yenişehir/Diyarbakır açık adresinde yapılacaktır.

Diyarbakır Belediyesi 24 Daimi İşçi Alımı Duyurusu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)