Diyanet İşleri Başkanlığı Sınavla 200 Kamu Personeli Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre sınavla 200 personel alımı yapıyor. Kimlerin başvurusu kabul edilmekte, başvuru şartları neler, detaylarıyla haberimiz ekinde…

Kamu Personeli Alımı 13.07.2019, 02:44 14.07.2019, 22:26
Diyanet İşleri Başkanlığı Sınavla 200 Kamu Personeli Alımı

Resmi duyuru ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınacak olan Bay ve Bayan 200 kamu personeli sınavla atamaları gerçekleştirilecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı alınacak personeller Yurtdışındaki vatandaşlarımıza ve dindaş ve soydaşlarımızın örf, adet, kültürel değerlerimizin korunması ve bağlarımızın daha güçlenmesi bakımından dini eğitim ve din hizmetleri faaliyetlerinin yurtdışında yürütülmesinde yardımcı olması hasebiyle 200 sözleşmeli bay ve bayan personeller alınacaktır.

Başvuruda bulunacak adaylar için ilan kılavuzu ve istenen belgeleri 12 Temmuz 2019 ile 19 Ağustos 2019 tarih aralığında Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne Yurtdışı Din Hizmetleri Müşavirliği-  Ataşeliği – Koordinatörlüğüne şahsen teslim ederek başvurularını gerçekleştirmiş olacaklardır.

Başvuruları başlayan 200 personel alımı için Diyanet İşleri Başkanlığı detaylı ilan kılavuzu yayımlamış olup ilgili adaylar için aşağıda ilan kılavuzunu titizlikle incelemelerini son başvuru tarihine kadar başvuru yapmaya haiz olan adayların istenilen belge ve bilgileri son başvuru tarihi olan 19 Ağustos 2019 tarihine kadar şahsen elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı 200 kamu personeli alımı detayı için ilan kılavuzunu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Kamu yönetimi mezunuyum 2 yıl önce
Kamu yönetimi mezunlarına kadro istiyoruz