Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Duyurusu Yayımladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre taşra teşkilatında münhal bulunan kadrolara yazılı ve sözlü olarak kurum içi naklen İl Müftü Yardımcısı ve İlçe Müftüsü alımı yapılacağı duyuruldu...

Kamu Personeli Alımı 16.04.2019, 13:54 16.04.2019, 13:57
Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Duyurusu Yayımladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda birçok  il ve ilçelere genel idare hizmetleri sınıfı memuru ve il müftü yardımcısı ile ilçe Müftülüğü ataması gerçekleştirecek. Atamalara ilişkin olarak Devlet Personel Başkanlığınca Kılavuz yayınlanmıştır.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan Diyanet İşleri Başkanlığı'na kurum içi naklen atama sınav duyurusunu tebligat sayılacak olup ayrıca sınava katılmak isteyenlere tebligat yapılmayacaktır.
Kurum içi naklen atama hususları Diyanet İşleri Başkanlığı atama ve yer değiştirme yönetmeliği ile sınav yönetmeliği hükümlerince sözlü ve yazılı sınavdan başarılı olan adayların atamaları gerçekleştirilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel sistemleri eğitim sınavlar Daire Başkanlığına sınavla ilgili olarak yazışma yapılabilir.
Yazışma  adresi: üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 147/A 06800 Çankaya Ankara e-mail: persis@diyanet gov..tr adresine yazışma yapılabilir.

İl Müftü Yardımcılığı sınav kılavuzu tıklayın.

İlçe Müftülüğü sınav kılavuzu tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)