Diyanet İşleri Başkanlığı 76 Kamu Personeli Alımı

Diyanet İşleri başkanlığı yayınlamış olduğu ilanlar ile Mimar, şehir plancısı, mühendis ve avukat 76 devlet memuru alımı yapılacaktır. Başvuru yapacak adayların 2018 yılı KPSS 60 puana sahip olması gerekmektedir.

Kamu Personeli Alımı 27.12.2018, 06:59 27.12.2018, 09:35
Diyanet İşleri Başkanlığı 76 Kamu Personeli Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Mimar alımına adayların Mimarlık lisans programından mezun olması gerekmektedir. Şehir bölge plancısı kamu personeli alımına Şehir ve Bölge Planlama lisans programından mezun olma şartı aranmaktadır. Kamu personeli alımı için 2018 yılı KPSS sonuçları geçerlidir. Astronom alımı için Üniversitelerin Astronomi ve Uzay Bilimleri lisans düzeyinde eğitim şartı vardır.

Diyanet işleri Mühendis olarak alınacak devlet memuru alımı adayların İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği lisans programlarından mezun olma şartı bulunmaktadır.

Başvuru yapacak adayların Başkanlığın (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi) adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurmaları ve il müftülüklerinden başvuru onay işlemi yaptırmaları gerekmektedir. Başvurular 8 Ocak 2019 tarihinde başlayacak olup 22 Ocak 2019 tarihinde sona erecektir.

30 Kişi Avukat alımında adaylar 13 farklı şehirde istihdam edilecek olup başvuru kılavuzundan bakabilirsiniz. Hukuk Fakültesi mezunu adaylar başvuru yapabilecek olup 2018 yılı KPSSP3 60 puana sahip olmak gerekiyor. Başvuru yapacakların yukardaki internet adresi üzerinden başvuru yapmaları ve onay işlemini yaptırmaları gerekmektedir. Avukat alımına başvurular 2 Ocak 2019 tarihinde başlayıp 16 Ocak 2019 tarihinde bitecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı 46 kamu personeli alımı kılavuzu tıklayınız.

Diyanet İşleri Başkanlığı 30 Avukat alımı kılavuzu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
engin ünal 1 yıl önce
Kaynak yardımcı
engin ünal 1 yıl önce
Büyük şehir belediye ankara

Gelişmelerden Haberdar Olun

@