Diyanet İşleri Başkanlığı 60 Öğretmen Alımı! Başvuru Ekranı

DİB tarafından yayımlanan ilan kapsamında uhdesinde istihdam etmek üzere 60 pdr öğretmeni alımı yapmakta olup başvuru ekranı açıldı. İlgili adaylar başvuru şartlarını sağlamaları halinde başvurularını...

Kamu Personeli Alımı 05.12.2019, 14:14 09.12.2019, 00:13
Diyanet İşleri Başkanlığı 60 Öğretmen Alımı! Başvuru Ekranı

Diyanet İşleri Başkanlığı yayımladığı ilan ile uhdesinde görevlendirilmek üzere KPSS alan puan sıralamasına göre 60 pdr öğretmeni alımı yapılacağı ilan edilmişti. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için başvuru ekranı açık olup müracaatlarını gerçekleştireceklerdir. Başvurusunu yapan adaylar sonrasında İl/İlçe müftülüklerinde başvurularını onaylatmaları gerekmektedir.

DİB öğretmen alımı başvuru tarihi ise başlamış olup 17 Aralık 2019 tarihine kadar başvuruda bulunabilirisiniz. Ayrıca Türkiye’nin her hangi bir ilinden başvuruda bulunabilirsiniz.

İlgili adayların başvuruları lisans düzeyinde olup PDR bölümü mezunu öğretmen alımı yapılacaktır. Adayların kamu personeli seçme sınavından KPSS-P121 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekmektedir.

Kamu personeli alımına son başvuru tarihi 17 Aralık 2019 tarihi olarak verilmiş olup ilgili adayların başvuru tarihini kaçırmamaları gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)