Diyanet İşleri Başkanlığı 463 Kadroya Ek Yerleştirme Yapacak

Memur adaylarının beklediği haber Diyanet İşleri Başkanlığı yayınladığı duyuru ile gerçekleşiyor. Toplam 463 pozisyona ek yerleştirme ile personel alımı yapacağını açıkladı. Peki alımlar ne zaman yapılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı 463 Kadroya Ek Yerleştirme Yapacak

Memur adaylarının en çok merak ettiği soru alım yapılacak kadrolar ve tercihlerin ne zaman yapılacağı konularında oldu. Sizler için hazırladığımız haberimizde başvuru konusunda kurum tarafından yapılan açıklamaları izah ediyoruz.

Alım Yapılacak Pozisyonlar
Diyanet tarafından daha önce sınavı yapılan kuran kursu öğreticiliği, müezzin kayyım, imam hatip kadrolarına başvuruda bulunup sınavdan 70 almasına rağmen atanamayan kimselere istihdam hakkı tanınacak. Çeşitli nedenlerle boşalan toplam 463 pozisyon için tercih yapılacak.

Tercih Süresi
Adaylar tercihlerini Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden gerçekleştireceklerdir. Tercihler 15 Ekim 2018 tarihinde başlayacak ve 19 Ekim tarihine kadar devam edecek. Adaylara en fazla 25 kontenjan hakkı verilmektedir. 25’ten daha az kontenjana sahip olan kadrolar için kontenjan adedi kadar tercih hakkı verilecektir. 25’ten fazla kadro olanlar için ise toplamda 25 tercih hakkı verilecektir. 

Yerleşmek isteyen adayların tercih yapmaları gereklidir. Tercih yapmayanlar ise yerleştirmeye tabi tutulmayacaklardır. Ek yerleştirmeler kapsamında en çok kontenjan hafızlara ayrılmıştır. 150 kişilik kontenjan için başvuruda bulunacak hafızlar imam hatip liselerinde istihdam edileceklerdir. KPSS puanı olarak ise P122 puan türü tercih edilecektir. Her bir kadro için farklı KPSS puan türlerinin istendiğini de hatırlatmak gerekir. Adaylar bu puan türlerini inceleyerek başvurmalıdır. 

Gerçeğe aykırı bilgi veren kimselerin başvuruları kabul edilmeyeceği gibi yalan beyanda bulunmaktan da ilgili işlemler tesis edilecektir. Bu sebeple adaylar verecekleri bilgilerin doğruluğundan emin olarak tercih yapmalıdırlar.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgi Ramazanoğlu
Sevgi Ramazanoğlu - 10 ay Önce

Hasta bakıcısı sertifika var ve temizliği yaparım işe çok ihtiyacım var

Yasemin bektas
Yasemin bektas - 9 ay Önce

Kurankursu hocasi