Dışişleri Bakanlığı Yurt Dışı Kamu Sekreter Alımı

Yurt dışında çalışmak isteyenler için yayınlanmış olan kamu personel alımı iş ilanları bilgisinde Dışişleri bakanlığı Amerika Birleşik Devletleri’nde Şikago şehrinde görevlendirilmek üzere sekreter alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 29.11.2021, 00:19 30.11.2021, 00:12
Dışişleri Bakanlığı Yurt Dışı Kamu Sekreter Alımı

Başvuru için adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak VE Özgeçmiş (CV) (Adayın adresi, telefon numarası ve e-posta adresine de özgeçmişte yer verilmelidir.)


DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SEKRETER ALIMI


Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter alımı için son başvuru tarihi 01.12.2021 olarak bildirildi.

Adayların tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 8 Aralık 2021, Çarşamba günü mesai bitimine kadar T.C. Şikago Başkonsolosluğuna (455 North Cityfront Plaza Dr.(NBC Tower) Suite:2900, Şikago, IL ABD) iletmeleri gerekmektedir.

Aşağıda belirtilen link üzerinden resmi başvurunuzu yapabilirsiniz.

https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr


BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER VE ŞARTLAR


Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak ve Türk pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfalarını tek bir doküman halinde sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak ve nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti.

Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek ve son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf.

Çok iyi derecede İngilizce bilmek ve son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti.

Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişikleri olmadığına dair belge.

Sözkonusu belgelerden e-Devlet sisteminden otomatik olarak çıkmayanların aday tarafından sisteme yüklenmesi gerekmektedir.


SINAV YERİ


Yazılı Sınav:

T.C. Şikago Başkonsolosluğu, 455 North Cityfront Plaza Dr.(NBC Tower) Suite:2900, Şikago, IL Amerika Birleşik Devletleri

Sözlü ve Uygulamalı Sınav:

T.C. Şikago Başkonsolosluğu, 455 North Cityfront Plaza Dr.(NBC Tower) Suite:2900, Şikago, IL Amerika Birleşik Devletleri

Tel : +1 (312) 263-0644, 312 846 4801

E-mail: consulate.chicago@mfa.gov.tr

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı