Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter Alımı İçin İlan Açıklandı

Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre Almanya Nürnberg Başkonsolosluğunda görevlendirilmek üzere sözleşmeli sekreter alımı yapılacağı belirtiliyor.

Kamu Personeli Alımı 06.03.2020, 06:22 08.03.2020, 18:41
Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter Alımı İçin İlan Açıklandı

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada alınacak personelin Almanya Nürnberg Başkonsolosluğunda sözleşmeli sekreter olarak istihdam edileceğini belirtti.

Adaylarda aranan nitelikler

Türk vatandaşı olmak, En az Lise ve dengi okul mezunu olmak (Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak (Almanya’da lise düzeyinde mezuniyet için “Abitur” veya “Fachabitur” tamamlamış olmak), Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için Askerlik hizmetini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, sınav tarihi itibarı ile 41 yaşından gün almamış olmak, Her türlü iklim koşulunda görev yapmaya engel durumu olmadığını belirtilen sağlık raporu (İstihdam edilecek personel istenecektir),  Çok iyi derecede Türkçe ve Almanca bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şartları aranmaktadır.

Başvuruda istenen belgeler

Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail
adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir), Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”), Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge ve Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf istenmektedir.

Başvuru şekli ve tarihi

Başvurular en geç 20 Mart 2020 Pazartesi mesai bitimine kadar şahsen ve postayla yapılabilecektir..

Sınav yeri ve tarihi

Yazılı sınav 4 Nisan 2020 Cumartesi günü 10:00 - 15:30 saatleri arasında T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu, Regensburger Str. 69, 90478 Nürnberg” adresinde yapılacaktır.

Sözlü ve uygulamalı sınav yeri ve tarihi

9 Nisan2020 Perşembe günü saat 11:00’da Nürnberg Başkonsolosluğunda yapılacaktır

Daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için tıklayınız.
 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)