Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı Yapacak

Dışişleri Bakanlığı memur alımı yapmak için ilan yayınladı. Yayınlanmış olan ilanda Dışişleri Bakanlığı birimlerinde istihdam edilmek üzere 80 memur alımı gerçekleştirileceği açıklandı

Kamu Personeli Alımı 02.11.2020, 12:37 03.11.2020, 09:09
Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı Yapacak

Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı Yapacak

Dışişleri Bakanlığı memur alımı yapmak için ilan yayınladı. Yayınlanmış olan ilanda Dışişleri Bakanlığı birimlerinde istihdam edilmek üzere 80 memur alımı gerçekleştirileceği açıklandı

BAŞVURU BİLGİLERİ

Dışişleri Bakanlığı memur alımı ilanı son başvuru tarihi 6.11.2020 tarihinde sona ereceği bildirildi.

Başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile ya da bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuracak olan adayların Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS P23 puan türünden en az 70 ve üzeri puan alma şartı bulunmakta.

ALIM YAPILAN KADROLAR

1. Aday meslek memuru

2. Üçüncü katip

3. Muavin konsolos

4. Ataşe

5. Aday konsolos

6. İhtisas memuru

İSTENİLEN BELGELER

1. Dışişleri Bakanlığı 80 memur alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Dışişleri Bakanlığı 80 memur alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin Diplomalarının aslı veyahut noter tarafından onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Dışişleri Bakanlığı 80 memur alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin Yabancı Okullardan Mezun olmuş bay ve bayan adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Dışişleri Bakanlığı 80 memur alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı lazımdır.

5. Dışişleri Bakanlığı 80 memur alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

6. Dışişleri Bakanlığı 80 memur alımı ilanına başvurmak isteyen kişilerin görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

7. Dışişleri Bakanlığı 80 memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1. Dışişleri Bakanlığı 80 memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2. Dışişleri Bakanlığı 80 memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3. Dışişleri Bakanlığı 80 memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin bilinçli bir şekilde işlenmiş bir suçtan ötürü bir yıl veyahut daha fazla süreler ile hapis cezasına çarptırılmamış olmak gerekiyor.

4. Dışişleri Bakanlığı 80 memur alımı ilanına başvuracak Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak gerekiyor.

5. Dışişleri Bakanlığı 80 memur alımı ilanına başvuracak Hileli iflas suçu işlememiş olması gerekiyor.

6. Dışişleri Bakanlığı 80 memur alımı ilanına başvuracak İflasına fesat karıştırmaması gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)