Dışişleri Bakanlığı KPSS şartsız En Az Lise Mezunu Sekreter Alımı

Dışişleri Bakanlığı KPSS şartsız En Az Lise Mezunu Sekreter Alımı Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre KPSS şartı aranmaksızın sözleşmeli sekreter alacağını duyurdu. Başvuru 2 Eylül 2019 tarihinde sona erecektir. Detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 26.07.2019, 11:43 26.07.2019, 11:45
Dışişleri Bakanlığı KPSS şartsız En Az Lise Mezunu Sekreter Alımı

Yayımlanan ilan ile en fazla 41 yaşını geçmemiş adaylar arasından KPSS şartsız memur sözleşmeli sekreter alımı yapılacağı duyuruldu. Başvurular CV yöntemiyle başlamış olup son başvuru tarihi 2 Eylül 2019 mesai bitimine kadar yapılmaktadır. Sekreter alım ilanını Dışişleri Bakanlığından yapılmış olup Singapur Büyükelçiliği tarafından istihdam edilecektir. Başvuru adresi, şartları ve detayları aşağıda verilmiştir.

Alınacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olması gerekmekte.

Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemesi, çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmesi bilgisayar ve daktilo kullanabilmesi gerekmektedir.

Başvurmak isteyen adayların sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi, özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf ile başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Başvurular en geç 2 Eylül 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Büyükelçilik 2 Shenton Way#10-03 SGX Centre 1, Singapore (Singapur) 068804 adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09.00 – 18.00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçilik sorumlu değildir. İletişim numarası Tel: +65 6422 7322 olarak verilmiştir.

Kamu personeli alımı için adayların yukarıda belirtilen tarihi kaçırmamaları aksi takdirde gecikmelerden Büyükelçiliğin sorumlu olmadığnı ilgili adayların başvurularını kısa sürede tamamlamaları istenmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Tanju 2 yıl önce
Çalışma yeri Türkiyede ki büyükelçilik mi ?