Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı’nca yayınlanan ilanlarda çeşitli görev yerlerinde istihdam etmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Kamu Personeli Alımı 04.03.2019, 01:42
Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı, 3 farklı büyükelçilikte görevlendirmek üzere alım yapıyor. Bakanlık tarafından yayınlanan ilanlarda; Bakü Büyükelçiliği, Viyana Büyükelçiliği ve Anvers Başkonsolosluğu’nda istihdam etmek üzere 3 sözleşmeli sekreter alımı yapılacağı açıklandı.

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli sekreter alımı için başvurular 15 Mart 2019 tarihinde sona erecektir. Başvurular, ilgili büyükelçiliklere posta yoluyla veya şahsen yapılabilecektir.

Sözleşmeli sekreter alımında adayların; Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, erkekler için askerliği yapmamış olması, en az lise veya dengi okullardan mezun olması ve görevini devamlı yapmasına engel olacak herhangi bir sağlık problemine sahip olmaması gerekmektedir.

Yaş sınırı Bakü Büyükelçiliği’nde ve Anvers Başkonsolosluğu’nda 46 olarak belirtilirken, Viyana Büyükelçiliği’nde görevlendirilecek adayda yaş sınırı 41 olarak belirtilmiştir.

Sözleşmeli sekreter alımına başvuru yapacak olan adayların hazırlaması gereken olan belgeler; özgeçmiş, nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfalarının fotokopileri, erkekler için askerlikle ilişiği olmadığını gösterir belge ve son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf olarak açıklanmıştır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Feyzullah er 2 yıl önce
Askerliği yapmamış olması derken ???
Arda Çetin 2 yıl önce
Daha bu ne ki askerliğini yapmış bayan personel ilanı bile var