Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alımı ilanında çeşitli görev yerlerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 07.03.2019, 19:06
Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı, yayınladığı personel alımı ilanında en az lise mezunu adayların başvurabileceği 2 sözleşmeli sekreter alımı yapacağını açıkladı.

Başvuru yapmak isteyen adayların en geç 21 Mart 2019 tarihine kadar ilanda belirtilen adreslere şahsen veya posta yoluyla başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Sözleşmeli Sekreter alımında adaylarda aranan genel şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise ve dengi okullardan mezun olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak ve her türlü iklim koşullarında görev yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmamak olarak belirtilmiştir.

Karlsruhe Başkonsolosluğu’nda görevlendirilecek personelin çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmesi, Toronto Başkonsolosluğu’nda görevlendirilecek personelin ise çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmesi gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığı en az lise mezunu sözleşmeli sekreter alımı ilan kılavuzlarını incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ts 2 yıl önce
Çok iyi Türkçe biliyorum yeterli olmaz mı.