Dışişleri Bakanlığı 50 Memur Alımı İlanı Yayınlandı

Dışişleri Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı üzerinden Yayınlamış olduğu ilanla 50 Memur alımı yapacağını duyurmuş olup adaylar için son başvuru tarihi 26 Kasım 2018 olarak duyuruldu.

Dışişleri Bakanlığı 50 Memur Alımı İlanı Yayınlandı

Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk ve İhtisas Memuru alımına adaylar yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı sınava gireceklerdir. Sınavın yazılı aşaması 8 - 9 Aralık 2018 tarihlerinde Ankara’da yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımına başvuru şartları ise: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak,  01 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak ( 01 Ocak 1983 ve daha sonra doğmuş olanlar) başvuru yapabilecektir.

Yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yüksek öğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinden mezun olmak gerekmektedir.

Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu sınavına altı farklı kategoriden birinden başvurulabilecek olup, söz konusu kategorilerin isimleri, sınavların yapılacağı yabancı diller, 2016, 2017 veya 2018 yıllarında sınav sonucu geçerli olacaktır.

Başvurular başlamış olup 26 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular, Bakanlığın https://sinav.mfa.gov.tr adresli internet sitesi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Adaylar başvuru için istenen bilgi ve belgeleri elektronik ortamda gönderilecektir.

Başvuru yapmak için istenen belgeler:  T.C Kimlik numarası, YDS/e-YDS veya puan eşdeğerliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavlarından alınan sonuç belgesi, Diploma veya mezuniyet belgesi, vesikalık fotoğraf ( erkekler için sakalsız ve kravatlı ), varsa lisansüstü eğitim diploması.

Sınava başvuru şartları, yazılı ve sözlü sınav aşamaları, YDS puanları gösteren tablo ve başvuru sonuç açıklama tarihi bilgilerine aşağıdaki kılavuzdan ulaşabilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı Kılavuzu için tıklayınız.

Kamu Personeli Alımı

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 12:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur Altunay
Uğur Altunay - 2 hafta Önce

Bu işin dam dedayini bana söyler misiniz ben askerlik yabamadim ben bu isdemem yararlanabilirmiyim bana bilki verirmisiniz