Dışişleri Bakanlığı 30 Mütercim Alımı

Yayımlanan ilan kapsamında Dışişleri Bakanlığında istihdam edilmek üzere 30 mütercim alımı yapılacağı ilan edilmiştir. Başvurular 5 Aralıkta başlayacak olup 15 Aralık 2019 tarihinde sona erecektir. İşte tüm detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 04.12.2019, 12:30
Dışişleri Bakanlığı 30 Mütercim Alımı

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı ilan ile 30 mütercim kamu personeli alımı yapılacağı duyurulmuştur. İlgili adaylardan Çince, Portekizce, Yunanca, İngilizce, İspanyolca, Arapça, Rusça, Farsça ve Almanca dillerini bilen adaylar arasından başvurular alınacaktır.

Başvuru tarihleri ne zaman: Bakanlığın merkez teşkilatta büro hizmetlerinde alacağı mütercim alımı başvuruları 5 Aralık 2019 günü başlayacak. Başvuru yapacak adaylar için başvuru ekranı 15 Aralık 2019 tarihine kadar başvurular yapılacaktır.

Başvurular online yapılacak: 15 Aralık Pazartesi saat 18.00'da başvuruların kapanacağı belirtilirken işlemlerin online yapılması da duyuruldu. Böylelikle başvuru yapacak memur adayları Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinden işlemler yapılacaktır.

Kadro dağılımı: Kılavuzda belirtilen alımlara göre  İngilizce 10 Almanca 2 Fransızca 4 Arapça 3 Farsça 2 Çince 2 İspanyolca 1 Portekizce 2 Rusça 3 ve Yunanca dillerinden olmak üzere toplamda 30 mütercim kamu personeli alımı yapılacak.

Genel başvuru şartları: Başvuru sahiplerinin olumlu değerlendirme alıp sözlü sınava çağrılmaları için KPSS P3 puan türünden en az 60 alınmış olması gerekmektedir. YDS puanında ise İngilizce 85 puan, Almanca ve Fransızca 80 puan, Arapça, Farsça, Çince, İspanyolca, Portekizce, Rusça ve Yunanca dillerinde en az 70 puan alınmış olma şartı aranmaktadır.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı kılavuzunu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)