Dışişleri Bakanlığı 2 Kişi Kamu Personeli Alıyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan ile Dışişleri Bakanlığına KPSS şartsız en az lise mezunu 2 kişi kamu personeli alımı ilanı yayımlamıştır. Kimler başvuruda bulunabilir, şartlar neler, tüm ayrıntılarıyla haberimiz ekinde…

Kamu Personeli Alımı 14.06.2019, 10:58
Dışişleri Bakanlığı 2 Kişi Kamu Personeli Alıyor

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımlanan ilana göre Dışişleri Bakanlığı 41 yaş sınırı ile 2 kişi KPSS şartsız sekreter alımı yapacağını duyurdu. Sözleşmeli sekreter alımına en az lise mezunu adayların başvuruları kabul edilmektedir. İstihdam edilecekler Liyon Başkonsolosluğu ile Paris Büyükelçiliğinde görevlendirileceklerdir.

Paris Büyükelçiliği kamu personeli alımı şartı: en az lise mezunları arasından 41 yaş sınırlı MEB onaylı eşdeğer okullardan mezun olmuş yurtdışı öğrenim görmüşleri’ de kapsamaktadır. Başvuruda bulunacak adaylar; Kamu haklarından yoksun olmamışı, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmayanlar, görev yaparken her hangi bir sağlık engelinin olmadığına dair sağlık raporunu belgelemesi, iyi derecede Türkçe ve Fransızca biliyor olması, Bilgisayarı çok iyi kullanıyor olması gerekmektedir.

Başvurular başlamış olup 28 Haziran 2019 tarihinde sona erecektir. Başvuru adresi Paris’te bulunan Büyükelçiliğimize şahsen mesai saatleri içerisinde yapılmaktadır. 16, Avenue de Lamballe 75016 Paris adresinden ulaşabilirsiniz. Telefon: +33 0 153 92 71 11 – e-mail: ambassade.paris@mfa.gov.tr. Posta yolu ile başvurularda gecikmelerden dolayı Büyükelçiliğimiz sorumlu değildir.

LYON Başkonsolosluğu kamu personeli alımı şartı: En az lise mezunu adaylar arasından, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması, sınav tarihinde 41 yaşından gün almamış olması, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı yabancı okullardan mezun olması, erkek adaylar için askerliğini yapmış olması, görev yapmaya her hangi bir engeli olmamasına dair sağlık kurulu raporu olması, Türkçe ve İyi derecede Fransızca biliyor olması, daktilo kullanmasını biliyor olması, Bilgisayar Office programlarını çok iyi kullanıyor olanlardan alınacaklardır.

Başvuru başlamış ve 21 Haziran 2019 tarihinde sona erecektir. Başvuru adresi olarak LİYON Başkonsolosluk 87’ rue’de seze 69006 Liyon, France adresine ulaşacak şekilde mesai saatleri içinde 09:00 ile 17:00 şahsen yapılmaktadır. Posta yolu ile başvuruların gecikmesinden dolayı Başkonsolosluğumuzun sorumluluğu yoktur. İrtibat telefonu: +33 4 72 83 98 56 e-mail: consulat.lyon@mfa.gov.tr olarak verilmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)