DHMİ 39 Şehirde Personel Alımı Yapacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Müdürlüğü 39 şehirde faaliyet gösteren havaalanlarında çalıştırılmak üzere Stajyer Hava Trafik Kontrolörü alımı ve Asistan Hava Trafik Kontrolörü alımı olmak üzere toplamda 207 personel alımı gerçekleştirecektir.

Kamu Personeli Alımı 28.11.2020, 09:56 29.11.2020, 10:49
DHMİ 39 Şehirde Personel Alımı Yapacak

DHMİ 39 Şehirde Personel Alımı Yapacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Müdürlüğü 39 şehirde faaliyet gösteren havaalanlarında çalıştırılmak üzere Stajyer Hava Trafik Kontrolörü alımı ve Asistan Hava Trafik Kontrolörü alımı olmak üzere toplamda 207 personel alımı gerçekleştirecektir.

BAŞVURU BİLGİLERİ NEDİR

Yayınlanmakta olan DHMİ 207 personel alımı ilanı son başvuru tarihi 30.11.2020 olarak bildirilmiştir.

Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıda bulunan internet adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirmesi gerekiyor.

http://isbasvuru.dhmi.gov.tr

ALIM YAPILAN ŞEHİRLER

1. Adana

2. Adıyaman

3. Ağrı

4. Ankara

5. Zonguldak

6. Balıkesir

7. Bingöl

8. Çanakkale

9. Denizli

10. Elazaığ

11. Erzincan

12. Erzurum

13. Gaziantep

14. Gökçeada

15. Hakkari Yüksekova

16. Hatay

17. Iğdır

18. Isparta

19. İstanbul

20. İzmir

21. Aydın

22. Kahramanmaraş

23. Kapadokya

24. Kars

25. Kastamonu

26. Mardin

27. Muğla

28. Bodrum

29. Muş

30. Ordu

31. Samsun

32. Siirt

33. Sinop

34. Sivas

35. Şanlıurfa

36. Şırnak

37. Tekirdağ

38. Tokat

39. Trabzon

40. Uşak

41. Van

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Hava Trafik Kontrolörü Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Hava Trafik Kontrolörü Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Hava Trafik Kontrolörü Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Hava Trafik Kontrolörü Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Hava Trafik Kontrolörü Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Hava Trafik Kontrolörü Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Hava Trafik Kontrolörü Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. Hava Trafik Kontrolörü alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Hava Trafik Kontrolörü alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Hava Trafik Kontrolörü alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Hava Trafik Kontrolörü alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Hava Trafik Kontrolörü alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Hava Trafik Kontrolörü alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Hava Trafik Kontrolörü alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)