DHMİ 37 Kamu Personeli Alımı! Başvuru Başladı

Devlet Hava Meydanları yayınladığı ilan ile bünyesinde istihdam etmek üzere 37 kamu personeli alımı yapmaktadır. İlgili adaylar için KPSS şartı ve detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 16.05.2020, 04:06 22.06.2020, 20:45
DHMİ 37 Kamu Personeli Alımı! Başvuru Başladı

DHMİ yayınladığı ilan kapsamında Hava Trafik Kontrolörü Asistanı ve Stajyer Hava Trafik Kontrolörü alımı yapmaktadır. İlgilenen adayların başvuru şartları ile başvuru linki aşağıda verilmiştir.

Genel başvuru şartları neler; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 18 yaşını tamamlamış olması, Kamu haklarından mahrum bulunmaması, Askerlikle ilişiğinin bulunmaması, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yada ertelemiş olması ve KPSS – P3 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekmektedir.

İstenilen belgeler neler; Yüksek Öğrenim Diploması, Yabancı Dil Belgesi, Vesikalık 4.5x6 ebadında fotoğraf ve KPSS sonuç belgesi istenmektedir. 21 şehirde istihdam edilecek personellerin aşağıda unvan ve şehir dağılımları resimli olarak verilmiştir.

Başvuruların şekli ve zamanı; Adaylar başvurularını kurumun web sitesi üzerinden 11 Mayıs 2020’de başvurular başlamış olup 5 Haziran 2020 tarihine kadar belgelerini sisteme yüklemek kaydıyla başvurularını yapabilirler.

Diğer tüm detay ve şartlara aşağıda verilen başvuru kılavuzunda bulunmakta olup adayların inceleyerek başvurularını yapmaları gerekmektedir.

DHMİ kamu personeli alımı başvuru kılavuzunu inceleyiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)