Devlet Kurumuna 418 Adet Memur Alımı

Devlet kurumuna memur alımı yapmak için resmi ilan yayınlanmıştır. Yayınlanmış olan ilanlarda Adalet bakanlığı birimlerinde çalıştırılmak üzere Psikolog alımı, Pedagog alımı, İstatistikçi alımı, Şehir Plancısı alımı olmak üzere toplamda 418 personel alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 21.11.2020, 14:23 23.11.2020, 12:06
Devlet Kurumuna 418 Adet Memur Alımı

Devlet Kurumuna 418 Adet Memur Alımı

Devlet kurumuna memur alımı yapmak için resmi ilan yayınlanmıştır. Yayınlanmış olan ilanlarda Adalet bakanlığı birimlerinde çalıştırılmak üzere Psikolog alımı, Pedagog alımı, İstatistikçi alımı, Şehir Plancısı alımı olmak üzere toplamda 418 personel alımı yapılacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Adalet Bakanlığı 418 personel alımı ilanlarına son başvuru tarihi 25.11.2020 olarak bildirilmiştir.

Başvuru işlemi yapmak isteyen bütün adayların www.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine girişi yapılarak başvuru yolu ile gerçekleştireceklerdir. Şahsen ya da posta yolu ile yapılacak olan başvurular asla kabul edilmeyecektir.

Başvuru işlemi yapacak olan tüm bay ve bayan adayların 2020 yılına ait olan lisans KPSS P3 puan türünden en az 70 ve daha yukarı puan alma zorunluluğu bulunuyor.

Resmi ilanın linki aşağıda yazılıdır.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/696178/personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari/kamu-personel-alim-ve-sinavlari/adalet-bakanligi-418-memur-alacak

ALIM YAPILAN KADROLAR

1. Psikolog alımı

2. Pedagog alımı

3. Sosyal Çalışmacı alımı

4. İstatistikçi alımı

5. Mimar alımı

6. Diyetisyen alımı

7. Şehir Plancısı alımı

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 418 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Adalet Bakanlığı 418 adet personel Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 418 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 418 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 418 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 418 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. 418 adet memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. 418 adet memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. 418 adet memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. 418 adet memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. 418 adet memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - 418 adet memur alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - 418 adet memur alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - 418 adet memur alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)