Devlet Kurumu Birimlerine Güvenlik Görevlisi Alınacak

Devlet Kurumuna eleman alımı yapmak için iş ilanı yayınlandı. Merkez Bankası tarafından yayınlamış olan ilanlarda KPSS 60 puan şartı ile Merkez Bankası bünyesinde çalıştırılmak üzere 30 adet Güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirilecektir.

Kamu Personeli Alımı 30.10.2020, 00:00 30.10.2020, 15:30
Devlet Kurumu Birimlerine Güvenlik Görevlisi Alınacak

Devlet Kurumu Birimlerine Güvenlik Görevlisi Alınacak

Devlet Kurumuna eleman alımı yapmak için iş ilanı yayınlandı. Merkez Bankası tarafından yayınlamış olan ilanlarda KPSS 60 puan şartı ile Merkez Bankası bünyesinde çalıştırılmak üzere 30 adet Güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU BİLGİLERİ NEDİR

Merkez Bankası tarafından yayınlanmış olan Güvenlik Görevlisi ilanına başvuru tarihi 27.11.2020 tarihinde başlayacak ve 14.12.2020 tarihinde son bulacaktır.

Başvurular insankaynaklari.tcmb.gov.tr resmi internet sitesi üzeriden gerçekleştirilecektir..

İSTENİLEN BELGELER

1. Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı ilanına başvuran adayların son 6 ayda çekilmiş vesikalık Fotoğraf gerekmektedir.

2. Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı ilanına başvuran adayların Diploma veya geçici mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı ilanına başvuran adayların Sınav Sonuç Belgesi KPSS sonuçları gerekiyor.

4. Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı ilanına başvuran adayların Terhis Belgesi gerekmektedir.

5. Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı ilanına başvuran adayların Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası Silahlı veya Kimlik Kartı Silahlı gerekmektedir.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI İLANI ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

1. Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı ilanına başvuran adayların 01.01.1989 ve daha sonra doğmuş olması gerekiyor.

2. Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı ilanına başvuran adayların Askerlik görevini yapmış olması gerekiyor.

3. Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı ilanına başvuran adayların güvenlik görevlerini sürekli olacak bir şekilde yapabilecek bedenen ve ruhen sağlığına sahip olması gerekmekte.

4. Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı ilanına başvuran adayların 01.01.2018 tarihlerinden sonra yapılmış olan Merkez Bankasında işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamalarında elenmemiş olmak gerekiyor.

5. Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı ilanına başvuran adayların Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranmış olan genel şartları sağlamak gerekiyor.

6. Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı ilanına başvuran adayların en az lisans veya ön lisans eğitimlerini tamamlamış olmak gerekiyor.

7. Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı ilanına başvuran adayların Lisans mezunu olan adaylar için 2019 yılı veya 2020 yıllarında yapılmış olan KPSS Lisans en az 60 KPSS P1 puanı almış olmak gerekiyor.

8. Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı ilanına başvuran adayların Lise mezunu olan adaylar için 2018 yıllarında yapılmış olan veya 2020 yıllarında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavından KPSS Ön Lisans minimum 60 KPSS P93 puanı almış olmak gerekiyor.

9. Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı ilanına başvuran adayların Bütün adayların Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına Silahlı olarak sahip olmak.

10. Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi alımı ilanına başvuran adayların en az 175 cm. boyunda olmak gerekiyor.

Genel Yetenek Sınavları 03 Ocak 2021 yılında yapılacaktır.

Genel yetenek sınavları test yöntemi ile gerçekleştirilecektir.

Uygulama Sınavları 13-15 Ocak 2021 tarihinde yapılacaktır.

Uygulama sınavları Ankara'da yapılacaktır.

Merkez Bankası ilanı Kişilik ve Yetkinlik Testleri 19 ocak 2021 ve 21 Ocak 2021 tarihlerinde yapıalcaktır.

Merkez Bankası ilanı Komisyon mülakatı öncesinde, bütün bay ve bayan adaylara elektronik posta ile gönderilecek kişilik ve yetkinlik testleri yapılacaktır.

Merkez Bankası ilanı Komisyon Mülakatı 1 Şubat 2021 ve 5 Şubat 2021 tarihlerinde yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ahmet simsek 4 ay önce
Kısmi renk körlüğü olanlar başvuru yapamıyor diyorsunuz neye dayanarak şart koyuyorsunuz devlet bu insanlara hak tanıdı güvenlik olabilirsiniz diye bu şartı kaldırırsanız sevinirim teşekkürler