Devlet Kurumlarına 100 Bin Personel Alımı Yapılacak

Türkiye Büyük Millet Meclisinde bugün 20201 yılı merkezi bütçesi görüşülmeye başlanmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan Bütçe görüşmelerinde önemli bir gelişme yaşandı. Elde edilen bilgilere göre 2021 yılı içinde devlet kurumlarına 100 binden fazla memur alımı gerçekleştirileceği öğrenildi.

Kamu Personeli Alımı 26.10.2020, 10:49 29.10.2020, 11:02
Devlet Kurumlarına 100 Bin Personel Alımı Yapılacak

Devlet Kurumlarına 100 Bin Personel Alımı Yapılacak

Türkiye Büyük Millet Meclisinde bugün 20201 yılı merkezi bütçesi görüşülmeye başlanmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan Bütçe görüşmelerinde önemli bir gelişme yaşandı. Elde edilen bilgilere göre 2021 yılı içinde devlet kurumlarına 100 binden fazla memur alımı gerçekleştirileceği öğrenildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde devam etmekte olan bütçe görüşmelerinde güzel haberler geldi.

Elde edilen yeni bilgilere göre Devlet kurumlarına 100 binden fazla personel alımı ve memur alımı gerçekleştirileceği açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 'ın, Plan Bütçe Komisyonu 'nda bilgi verdiği 2021 senesi merkezi bütçe görüşmelerine bu hafta devam edileceği bildirildi.

2021 senesinin bütçesi görüşmeleri başlamış iken devlet kurumlarına yapılacak olan personel alımı ve Memur alımları için bilgiler geldi.

Hürriyet gazetesinden Neşe Karanfil, kaleme almış olduğu gazete yazısında 2021 senesi içinde kamu kurumlarına 100 binden fazla personel alımı ve memur alımının planlandığını bildirdi.

Yeni ekonomik programlardan önce yapılmış olan açıklamalarda, kamu kurumlarına 2021 yılında 35 bin adet personel alımı yapılacağı bilgisi verildi.

Yeni ekonomi programları öncesi planlanan 35 bin personel alımı ve memur alımı planına 65 bin personel alımı daha ekleme yapıldığı ve 2021 senesi bütçesinde kamu kurumlarına 100 bin personel alımı ve memur alımının yapılmasının planlandığına yer verildi.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

1. Doktor alımı

2. Sağlık Personeli alımı

3. Polis alımı

4. Bekçi alımı

5. Asker alımı

6. Eczacı alımı

7. Sağlık memuru alımı

8. Öğretmen alımı

9. Temizlik Görevlisi

10. Güvenlik Görevlisi

11. Zabıta memuru alımı

12. Hemşire alımı

13. Beden işçisi alımı

14. Düz memur alımı

15. Büro memuru alımı

16. Bekçi alımı

17. Şoför alımı

18. Tekniker alımı

19. Teknisyen alımı

20. Mühendis alımı

21. Sağlık teknikeri alımı

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1. Devlet Kurumu Memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2. Devlet Kurumu Memur alımı ilanına başvuracak kişilerin kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3. Devlet Kurumu Memur alımı ilanına başvuracak kişilerin bilinçli bir şekilde işlenmiş bir suçtan ötürü bir yıl veyahut daha fazla süreler ile hapis cezasına çarptırılmamış olmak gerekiyor.

4. Devlet Kurumu Memur alımı ilanına başvuracak Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak gerekiyor.

5. Devlet Kurumu Memur alımı ilanına başvuracak Hileli iflas suçu işlememiş olması gerekiyor.

6. Devlet Kurumu Memur alımı ilanına başvuracak İflasına fesat karıştırmaması gerekmektedir.

İSTENİLEN BELGELER

1. Devlet Kurumu Memur ilanına başvuracak kişilerin Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Devlet Kurumu Memur alımı ilanına başvuracak kişilerin Diplomalarının aslı veyahut noter tarafından onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Devlet Kurumu Memur alımı ilanına başvuracak kişilerin Yabancı Okullardan Mezun olmuş bay ve bayan adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Devlet Kurumu Memur alımı ilanına başvuracak isteyen kişilerin askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Devlet Kurumu Memur alımı ilanına başvuracak isteyen kişilerin görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Devlet Kurumu Memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)