Devlet Hava Meydanları Hava Trafik Kontrolörü Alımı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi genel müdürlüğü (DHMİ) içinde görevlendirilmek üzere Hava Trafik Kontrolörü alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 11.12.2021, 01:00 14.12.2021, 00:03
Devlet Hava Meydanları Hava Trafik Kontrolörü Alımı

Devlet Hava Meydanları (DHMİ) personel alımı iş ilanları için iş başvurusu yapmak isteyenlerin Yapılacak Sınavlar Hakkında KPSSP3 puan türünden yetmiş ve üzeri puan almış olmaları gerekmekte.


Devlet hava meydanları hava trafik kontrolörü alımı bilgileri


•    DHMİ işçi alımı son başvuru tarihi 13.12.2021 olarak açıklanmıştır.

•    Bütün adaylar başvuru işlemlerini aşağıda yazılı bulunan resmi link üzerinden yapmalıdır.

https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr


DHMİ hava trafik kontrolörü alımı başvuru şartları


1.    Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

2.    Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havacılık Sağlık Talimatı (SHT-MED) hükümlerine göre yetkili hastane tarafından düzenlenecek Sınıf 3 Sağlık Sertifikası almak ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

3.    Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

4.    Son başvuru tarihi itibarıyla, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az ‘C’ düzeyinde puan aldığını belgelemek ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

5.    ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan eşdeğerlik tablosunda belirlenen yabancı dil bilgisine sahip olduğunu gösterir belge ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

6.    Geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olmak ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı