Devlet Demiryolları'na Kadrolu İşçi Alımı

İşçi alımı yapılması için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda TCDD Devlet Demiryolları bünyesinde görevlendirilmek üzere kadrolu işçi alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 23.12.2020, 13:25 24.12.2020, 08:33
Devlet Demiryolları'na Kadrolu İşçi Alımı

Devlet Demiryolları'na Kadrolu İşçi Alımı

İşçi alımı yapılması için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda TCDD Devlet Demiryolları bünyesinde görevlendirilmek üzere kadrolu işçi alımı yapılacağı açıklandı.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi alımı ilanı başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacaktır.

Başvurular 28.12.2020 tarihinde başlayacak ve 01.01.2021 tarihinde son bulacaktır.

ALIM YAPILAN KADROLAR

1. TEZGAH MAKİNE VE TALAŞLI İMALAT İŞÇİSİ

2. LOKOMOTİF TAMİRCİSİ

3. ELEKTRİKÇİ

4. VAGON İMAL VE TAMİRCİSİ

5. KAYNAKÇI

6. VİNÇ OPERATÖRÜ

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)