Deniz Kuvvetleri Personel Alımı Başladı

Deniz Kuvvetleri tarafından personel alımı için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2’nci Deniz İstihkam Tabur Komutanlığı daimi kadroda istihdam edilmek üzere personel alınacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 10.08.2020, 21:13
Deniz Kuvvetleri Personel Alımı Başladı

Deniz Kuvvetleri Personel Alımı Başladı

Deniz Kuvvetleri tarafından personel alımı için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2’nci Deniz İstihkam Tabur Komutanlığı daimi kadroda istihdam edilmek üzere personel alınacağı açıklandı.

Personel alımı İŞKUR aracılığı ile yapılacaktır. Bu nedenle başvurmak isteyenlerin İŞKUR sitesine üye olması ve sonra 00005621699 nolu kod ile İŞKUR üzerinde başvurması gerekiyor.

Son başvuru tarihi 14 Ağustos 2020 olarak belirlenmiştir.

Aşağıdaki link üzerinden başvurabilirsiniz

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005621699&isyeriTuru=Kamu&returnUrl=AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005621699&isyeriTuru=Kamu

Başvuru yapan adaylar içinden listeye giren adaylar 02 Eylül 2020 günü Saat 14:30’da 2’nci Deniz İstihkam Tabur Komutanlığı toplantı salonunda yapılacak olan noter karşısındaki kura çekimine katılabilirler.

ARANAN NİTELİKLER

a. 1111 Askerlik Kanunu ve 1076 sayılı Memurlar Kanunu kapsamında askerlik görevlerini yapar iken 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21’nci maddelerince sayılan terör olaylarının neden ve etkisi sonucu malul olmayacak şekilde yaralananlar başvurabilir.

b. Kamu ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü ve Terörle Mücadele ile Malul olmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 5’inci maddesinde yazılan özeliklere sahip olmak gerekmekte.

c. Başvuran adayların 18 yaşını tamamlamış olması gerekiyor.

d. Adayların kamu ve kurum haklarından mahrum bulunmaması ve özel yasalarda yer almış şartları taşımak.

e. Tüm adaylar için hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu olması gerekmekte.

f. Tüm adayların sağlık raporu alması.

g. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununları gereği tüm adayların askerlik şartını taşıması.

h. Tüm adayların meslekten ihraç edilmemiş olması gerekir.

ı. Başvuran adayların bedenen Çalışabilir durumda olması.

İSTENİLEN BELGELER

1. Başvuran adayların Diploması. kopyaları ve asılları adaylar tarafından ibraz edilmesi kaydıyla iş yerince tasdik edilerek işleme alınabilecektir. Diplomasını kaybetmiş olan adayların mezun oldukları okuldan alacakları belgede, mezun oldukları bölümün de yazılmış olması aranacaktır

2. Tüm adayların sınava gireceği meslekle alakalı ilişkin mesleki eğitim belgesi gerekmektedir. Koyaları ve asılları adaylar tarafından ibraz edilmesi sonucunda iş yerince tasdik edilerek işleme alınabilir.

3. Başvuran adaylardan terörle mücadelede yara aldığını belirten sağlık raporu veya terörle mücadelede yara aldığına dair komutanlık yazısı gerekmektedir.

4. Adayların T.C. Kimlik Numarası beyanının kesinliği için nüfus cüzdanının aslı gerekmekte.

5. Tüm adayların Askerlik durumunu gösteren belge resmi gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)