Deniz Kuvvetleri Komutanlığı KPSS Şartsız Uzman Çavuş Alıyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yayımlanan ilana göre en az lise mezunu KPSS şart olmaksızın 2019 yılı uzman çavuş alımı yapıyor. Uzman çavuş alımlarına kimler başvuruda bulunabilir, şartlar neler, işte detaylar…

Kamu Personeli Alımı 25.07.2019, 18:25
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı KPSS Şartsız Uzman Çavuş Alıyor

2019 yılı Askeri alımlarda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı en az lise mezunu uzman çavuş alımı devam etmektedir. Alımlara kimler başvuruda bulunabilir, başvuru şartları neler, ne zaman sona erecektir.

Adaylar başvurularını E-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

En az lise mezunu (önlisans ve lisans mezunları başvuru da bulunabilir) adaylar başvuru yapabilir. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir. Halen Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Sözleşmeli Er olarak görev yapanlardan en az 3 (üç) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süresi içerisinde olan adayların başvuruları Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınacaktır.

NOT; Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığında halen sözleşmeli er olarak görev yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir. Askerlik hizmetini yapmamış adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Bedelli askerlik yapmış olan ve yapmakta olanlar müracaat edebilecektir. Bedelli olarak yapmakta olanlar askerlik hizmetine devam ediyor seçeneğini seçerek askerlik durumlarını doldurmaları gerekmektedir.

Deniz Kuvvetleri uzman çavuş alımı başvuru kılavuzunu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Ahmet 2 yıl önce
Kpss şartsız demişsiniz Ama KPSS istiyor
Mücahir 2 yıl önce
Kpss sartsiz demissiniz ama kpps se istiyor eger basvuru linki varsa alabilirmiyiz