Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Müjdeyi Açıkladı

Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi. Fatih sondaj gemisi Karadenizde 320 Milyar metreküp doğalgaz keşfetti.

Kamu Personeli Alımı 21.08.2020, 15:17 22.08.2020, 00:36
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Müjdeyi Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Müjdeyi Açıkladı

Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi. Fatih sondaj gemisi Karadenizde 320 Milyar metreküp doğalgaz keşfetti.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle

Bugün itibari ile, Türkiye’miz için çok büyük öneme sahip müjdeyi sizlerle paylaşmak üzere bir arada bulunmaktayız. Bildiğiniz gibi, enerji, doğalgaz ve petrol ülkemiz için kalkınmanın temel unsurudur. Bunun dışından milli bağımsızlığımızın gerçek anlamlarda tesisinde de çok büyük bir öneme sahiptir.

Bütün ülkelerin ortaya koymuş olduğu vizyonların da hayata geçmesi enerji sektöründeki başarı ile orantılıdır.

Dünya genelinde milyonlarca insanın canlarının yok sayıldığı vahşi bir dünya düzeni kurulmuştur. Eğer ki bir damla petrolün oluk oluk akan insan kanından daha değerli gören bu dünya düzeni maalesef etkisini sürdürmektedir.

Suriye'de son zamanlarda oluşan olayları düşünün. Biz Türkiye olarak mazlumların ve mağdurların bulundukları yere giderken birileri maalesef doğrudan petrol üretim merkezlerine yönelmiştir. Maalesef aynı durumla Libya'da karşılaştık.

Biz Türkiye olarak Libyalı Müslüman kardeşlerimizi hain darbecilerden kurtarmanın mücadelesini verirken bazı güçler yine petrol sahalarının dibinde bitivermiştir. Doğu Akdeniz'de oynananmış olan onca oyunun gerisinde de enerji kaynaklarının paylaşımı vardır ve olacaktır.

Hamdolsun biz asla değişmedik. Her zaman önce insan dedik, önce kardeşlik dedik. Her zaman önce mazlumlar ve mağdurlar için mücadele ettik. Her zaman önce hak, hukuk ve adalet dedik.

RABBİM BİZE YENİ KAPILAR AÇTI

İşte Yüce Rabbim bizlere çok farklı bir yerden hem de görünmedik zenginlikte yeni bir kapı açtı. Yarın benzer kapılarda önümüzde açılacaktır. Çünkü artık bu alanlarda en üst lige çıkmış bir Türkiye bulunmaktadır.

Biz de Türkiye olarak artık bu şekilde işlerin yürüyemeyeceğini gördük. Bu tür gaz ve petrol çalışmaların kiralama veyahut benzer şekildeki yöntemlerle değil de doğrudan milli olan kuruluşlarımız aracılığıyla yürütülmesine karar verdik. Türkiye’mizin milli enerji ve maden politikasını 2017 yıllarında yeni baştan belirledik.

3 sondaj ve iki sismik araştırma gemimiz kendi personelimiz ile çalışmalarını sürütüyor. Dünya fiyatlarının hayli altında maliyetle ülkemize kazandırdığımız gemilerle yaptığımız sondajların birim maliyeti de oldukça düşüktür.

Sondaj ve sismik araştırmalarımızda en küçük bir dışa bağımlılığımız söz konusu değildir. Zaten öyle bir durum olsa bize nefes bile aldırmayacakları ortadadır. Yerli imkanlarla hareket ettiğimiz için bu başarıya ulaştık.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)