Cumhurbaşkanı Erdoğan 2.909 Personel Alımı! Kadro İhdası Müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan istihdam seferberliğinde işsizliğin bir nebze hafiflemesi adına 4 İl’de 2.909 personel alımı yapılacağı Resmi Gazetede duyuruldu. Tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 06.09.2019, 16:27 11.09.2019, 01:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan 2.909 Personel Alımı! Kadro İhdası Müjdesi

İstihdam seferberliğinde işsizliğin bir nebzede olsa azamiye indirmek için Cumhurbaşkanlığı tarafından resmi gazetede yayımlanan 4 İl’e 2.909 personel alımı yapılacağı resmen duyuruldu.  Resmi Gazete duyurusunun özet bilgileri aşağıda verilmiştir.

Müjde niteliğinde olan alımlara Ülke genelindeki işsiz milyonlarca vatandaş bu habere odaklanarak hangi şehirlerde alımlar yapılacak olup genel ve özel şartları neler olacak merak konusu oldu. Resmi gazete ilanına göre 2.909 personel istihdamının ayrıntıları, unvan ve kadroları kısa bir süre içerisinde yayımlanacağı duyuruldu.

Alım Yapılacak Şehirler Hangileri; Resmi gazetede Cumhurbaşkanlığınca yayımlanan ilana göre İstanbul, Ankara, Bursa ve Adana illerinde alımların yapılacağı ilan edilmiştir. Bu şehirlerde alım yapılacak personellere 14 milyon lira proje desteği Maliye Bakanlığı tarafından verileceği açıklanmıştır.

Şehirlere Tahsis Edilen Kadrolar; İstanbul 1112 kişi, Ankara 982 kişi, Adana 290 kişi ve Bursa 173 kişi olarak dağıtım yapılacak olup toplamda 2.909 kişi istihdam edileceği resmen duyurulmuştur. Alım kılavuzunun yayımlandığı an itibariyle sayfamızda bulabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Saim gundogdu 2 yıl önce
9zellesen seker fab 9 yil Guvenlk olarak calistim sozde kimse magdur olmayacakti iki universite bitirdim.koruma Guvenlk onlisans mznym.3 yuksek onur belgem var eşim calismiyo .yaşim 43 ne kamu ne ozel iş bulamiyorum. İki cocugum var .issizim .5 bina merdiven temizligiyle aylik 600 geciniyorum.Allahtan düz bir giriş evim.var kira vermiyorum .