CTE Bünyesine 6 Bin 914 Kamu Personeli Alınıyor

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan resmi ilan ile 108 kişi Psikolog, 24 kişi Sosyal Çalışmacı, 36 Öğretmen, 3 Veteriner Hekim, 6.126 infaz ve koruma memuru,  247 büro personeli, 91 hemşire, 84 teknisyen, 164 şoför, 24 aşçı, 2 kaloriferci toplam 6.914 kamu personeli alımı yapılacak. CTE kamu personeli alım şartları neler hepsi haberimizde.

Kamu Personeli Alımı 28.06.2019, 04:17 28.06.2019, 12:35
CTE Bünyesine 6 Bin 914 Kamu Personeli Alınıyor

28 Haziran tarihli resmi ilan ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 108 psikolog, 24 Sosyal Çalışmacı, 36 Öğretmen, 3 Veteriner Hekim 6.126 infaz ve koruma memuru,  247 büro personeli, 91 hemşire, 84 teknisyen, 164 şoför, 24 aşçı, 2 kaloriferci toplam 6.914 kişi sözleşmeli kamu personeli alımı ilanı yayınlandı.

İnfaz Koruma Memuru, Büro Memuru, Hemşire, Teknisyen, Şoför, Aşçı ve Kaloriferci Kamu Alımında Şartlar şöyledir.

Bütün adayların taşıması gereken ortak şartlar bulunmakta olup bunlardan en önemli şart Adayların askerlikle ilişiği bulunmaması, KPSS sınavında en az 70 puan almış olması, yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 16 Temmuz 2019 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezi sınavın yapıldığı 2018 yılının Ocak ayının birinci günü itibariyle infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak, teknisyen, büro personeli, aşçı, kaloriferci, şoför ve hemşire adayları için ise 35 yaşını bitirmemiş olma şartı bulunmaktadır.

Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Öğretmen, Veteriner Hekim Alım Şartları Neler?

Adalet Bakanlığı CTE personel alımında adayların tamamı 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/b maddesi gereğince sözleşmeli olarak alınacaktır. Adaylardan sözlü sınava 2018 KPSS Lisans sınavına katılıp KPSSP3 puan türünden en yüksek puan alandan başlamak üzere bakanlıkça belirlenen kadro sayısının 5 katı aday çağırılacaktır. Erkek adaylar arasından seçim yapılacak.

Psikolog ünvanına başvuracak adaylar için psikoloji lisans, sosyal çalışmacı ünvanına başvuracak adaylar için sosyal hizmetler lisans, öğretmen ünvanına başvuracak adaylar için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları dersler ilişkin ilan tarihindeki çizelgede sayılan yüksek öğretim programından mezun olanlardan eğitim fakültesi mezunları dışındaki bölümler için sınıf öğretmeliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak veya alanı ile ilgili ortaöğretim tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak, veteriner hekimler için veteriner hekimliği lisans programlarından mezun olmaları gerekmektedir.

Bu ünvanlara başvuracak adayların 22 Temmuz 2019 tarihi ile 07 Ağustos 2019 mesai bitimine kadar herhangi bir ağır ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına şahsen yapılması gerekmekte olup posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

 CTE  6 bin 914 kamu personeli alım ilanını ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (9)
Hasan kolancı 2 yıl önce
Kpss yi anlıyorum da şu yaş olayı var ya sinirlerimi bozuyor 30 yaşını geçen yaşamasın daha iyi
Muş lu 2 yıl önce
Neden Muş Yok çünkü Muş sahipsiz
Serhay 2 yıl önce
Alım yerlerini nereden öğrenebiliriz
Emre Bektas 2 yıl önce
Arkadaşlar sizlere birsey soracağım ben onlisans kpssden 74 puan aldım. Ancak bu sene mezun oluyorum yani 2ay içerisinde en geç ben bu alıma basvurabilirmiyim ?
Ebru 2 yıl önce
Bazi kadrolara sadece erkek alimi yapiliyor da neden bayanlar yapılmıyor?
Taha Akçay 2 yıl önce
En az 500 engelli de almaları gerekir.Ama çıt yok
Salih 2 yıl önce
Iyi günler ben ankarada ikamet ediyorum ahçılık için başvuru yapmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz tesekurler
Şenel GÜLDAL 2 yıl önce
Bu kpss şartı isi hikaye biz muhasebe mezunu meslek lisesi mezunu olarak en zor şartlarda kendi işimizde calisiyoruz nedeni belli törpülemiş yok
Afyon 'lu 2 yıl önce
Şu yaş şartlarına bir çözüm bulunsa
Hiç olmazsa 40 a cikarsalar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın